[]19-20 жовтня 2021 р. у Львові відбулася І Науково-практична конференція з міжнародною участю на тему «Актуальні мультидисциплінарні питання перинатології, неонатології та педіатрії клінічні і правові аспекти». Вона стала початком відновлення добрих традицій науково-практичного спілкування, започаткованих колишнім завідувачем кафедри педіатрії та неонатології ФПДО, професором Юрієм Коржинським за участі медичної спільноти з усієї України. 

Захід відбувся за сприяння фонду Children’s Medicl Cre Fondtion, за участі та допомоги проф. Марії Катажини Боршевської-Корнацької (Варшава) і польських колег, за підтримки Асоціації неонатологів України.

Пленарні засідання проводилися у конференцзалі готелю Львів із дотриманням всіх санітарно-гігієнічних норм, пов’язаних з пандемією на COVID-19, з одночасною трансляцією онлайн.

Участь у заході взяли педіатри, неонатологи, терапевти, лікарі сімейної медицини, юристи з медичного права. Загалом потужне наукове зібрання об’єднало понад тисячу учасників у форматах офлайн і онлайн  – зі Львова, Києва, Тернополя, Чернівців, Дніпра, Харкова, а також з Варшави, Кракова та Познаня (Республіка Польща). 

Конференція об’єднала наукових співробітників Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, Буковинського державного медичного університету, Дніпровського державного медичного університету, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та наукових і педагогічних працівників Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Учасниками конференції стали і практичні психологи, і лікарі реабілітаційних центрів РЦ «Еліта» (міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна) та «Центру реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання ім. святого праведного Іоанна», неонатологи  КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня», лікарі медичного центру R+ та ін. 

Активну участь у науковому форумі взяли поважні гості з Республіки Польща – заслужений професор Варшавського медичного університету Марія Катажина Боршевська-Корнацька; директор Інституту прав дитини імені Януша Корчака у Варшаві доктор Марек Міхалак; завідувач клініки неонатології та інтенсивної терапії новонароджених Варшавського медичного університету Рената Бокінець; національний консультант з неонатології, Інститут матері та дитини професор Ева Хельвіч (Варшава); габілітований доктор медичних наук, президент Асоціації неонатологів Польщі професор Ришард Лаутербах (Краків); габілітований доктор, кафедра та клініка неонатології медичного університету у Познані, професор Томаш Щапа (Познань).

Учасники заходу розглянули проблемні питання організації і забезпечення якості медичної допомоги дітям відповідно до існуючих стандартів і протоколів. У доповідях були представлені наступні теми проблемні питання мультидисциплінарного підходу медичної допомоги дітям з перинатальною патологією центральної нервової системи; сучасні стандарти діагностики, лікування поширених захворювань дитячого віку; захист і дотримання прав «внутрішньоутробної дитини», новонароджених і дітей після завершення неонатального періоду в сучасному світі; клінічні і юридичні проблемні питання дитячої інвалідності та багато інших. 

Під час наукового форуму слухачі ознайомилися з майже 40 доповідями вітчизняних та зарубіжних науковців та практикуючих лікарів – професорів Марії Кисельової, Наталії Громнацької, Олени Няньковської, Ірини Сенюти, Сергія Няньковського, Дмитра Добрянського (Львів), Галини Павлишин (Тернопіль), Юлії Годованець (Чернівці), Тетяни Клименко (Харків), доценти Анжели Місюри, Наталі Камуть, Наталії Савчак, Ольги Добрик, Григорія Троцького, Христини Терешко, Ірини Богомазової, Ростислава Лемехи (Львів), Олени Мозирської (Київ), Ірини Сарапук, Вікторії Сливи (Тернопіль) Анастасії Бабінцевої (Чернівці), Тодора Сандуляка (Харків), асистентів Анни Меньшикової, Ольги Тичківської, Андрія Лісного (Львів), Євгена Канюки (Дніпро) та ін. Надзвичайно цікавими та пізнавальними були прямі включення та відеоконференції з відомими фахівцями з-за кордону.

У межах науково-практичної конференції були також представлені стендові доповіді, доступні для ознайомлення на сайті конференції < href="https//peditric-conference.com./">https//peditric- < href="https//peditric-conference.com./">conference.com.

Після завершення конференції її учасники отримали сертифікати.

Захід зареєстрований у Реєстрі з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2021 р.

  • < href="https//drive.google.com/c?id=1okRBRyDGH0eDj4o7BXqFfXbcLtbnqh">Програма конференції (pdf)

  • За інформацією кафедри педіатрії та неонатології ФПДО

    Відділ комунікації і промоції

    press@medniv.lviv.

    []