12 квітня студенти 1 курсу 24 і 25 груп медичного факультету № 2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відвідали Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові. Заняття провела доцент кафедри українознавства нашої Alma Mater Наталія Гірна

Музей, у фондах якого – понад 15 тисяч експонатів, розташований у будинку, збудованому за проєктом міського архітектора Якуба Кроха у 1884 р. у стилі класицизму. Соломія Крушельницька придбала його у 1903 р., у ньому постійно мешкала родина співачки, сама ж господиня зупинялася у помешканні під час відвідин Львова. Проте у вересні 1939 р. розпочалася перша радянська окупація західноукраїнських земель, і московські зайди конфіскували будинок, залишивши Соломії лише дві кімнати. Всесвітньо відому оперну співачку уже не випустили за межі комуністичної імперії, адже її творчість була чужою і цілком не зрозумілою для московитів. 

Майбутні лікарі оглянули оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, родинні портрети, сценічні костюми, нотні видання та особисті речі видатної Українки, що експонуються у залах музею. Саме тут Соломія Крушельницька визначила ідеальний слух свого племінника Мирослава Скорика, який завдяки їй обрав музику і став всесвітньо відомим композитором.

Студенти дізналися про життєвий шлях Соломії Крушельницької, її блискучі успіхи на найпрестижніших театральних сценах світу, ознайомилися з родинними традиціями співачки, а на завершення насолодилися неповторним співом Оперної Діви у розквіті творчих сил і за кілька місяців перед її відходом до Вічності. 

Зацікавлення екскурсантів викликали також матеріали, пов’язані з іменами інших відомих українських співаків, композиторів та музикантів – Модеста Менцинського, Станіслава Людкевича, Олександра Мишуги, Квітки Цісик та ін. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua