Адреса
КАФЕДРА КЛІНІЧНОЇ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ФПДО
79005, м. Львів, вул. Зелена, 12 (4 поверх, ліве крило)
КНП ЛІКАРНЯ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА 1 ТМО
79059, м. Львів, вул. І. Миколайчука, 9
ПСМЛ ЕСКУЛАБ
79069, м. Львів, вул. Шевченка, 313
МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР СВЯТОЇ ПАРАСКЕВИ
79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 13
УНІВЕРСИТЕТСЬКА ЛІКАРНЯ ФІЛІЯ ЛНМУ імені Данила Галицького
79010, м. Львів, вул. І. Огієнка, 5
Телефон: +38 (068) 352-23-53
Email:
На карті:
Завідувач кафедри
ЛАПОВЕЦЬ Любов Євгенівна
д.мед.н., професор, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО, академік НАН ВО України
У 2007 році захистила докторську дисертацію за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія, в 2011 році отримала звання професора кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Під керівництвом захищено 14 кандидатських дисертацій, 2 докторські дисертації та 2 дисертантів здобули ступінь доктора філософії.
Є Головним редактором журналу «Український журнал лабораторної медицини».
Є Президентом ГО ОСІЛАД. Автор понад 450 наукових і науково-методичних праць, серед яких 34 посібники та підручники.
Сфера наукових інтересів: зміни показників нейроендокринної та імунної систем при патології серцево-судинної, нервової та ін. систем на тлі метаболічного синдрому, при гострих та хронічних захворюваннях травної системи. В складі робочої групи приймає участь у розробці галузевих стандартів.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ
Кафедра клінічної лабораторної діагностики створена у вересні 1982 р. за підтримки МОЗ України та ректора ЛДМІ, акад. М.П. Павловського на факультеті вдосконалення лікарів і провізорів. Її базою стала лікарня швидкої медичної допомоги. У процесі підготовки були розроблені інструкції та методики визначення клініко-діагностичних показників, відкрито музей цитологiчних і гематологiчних препаратів. Першим керівником кафедри стала д.мед.н., проф. К.А. Захарія, яка зробила значний внесок у становлення та формування цього підрозділу інституту. У 1993 р. кафедру очолив д.б.н., проф. Я.М. Романишин. Протягом 2000-2007 рр. кафедру клінічної лабораторної діагностики ЛНМУ імені Данила Галицького очолював д.мед.н., проф. Б.Д. Луцик.
Сьогодні кафедрою керує д.мед.н., проф. Л.Є. Лаповець. Під керівництвом проф. Лаповець Л.Є. проводяться дослідження клітинних і гуморальних факторів імунітету при різних захворюваннях; системи гемостазу; біологічних властивостей неопластичних клітин у хворих на лімфоїдні пухлини з використанням морфологічних, імунологічних, молекулярно-генетичних методів; характеру змін клітинних систем під впливом лікування; особливості лабораторної діагностики при хронізації хвороб, які передаються статевим шляхом; лабораторну діагностику імунодефіцитних станів, захворювань тонкого та товстого кишківника. Випускниками кафедри є доценти О.О. Ястремська, Л.Є. Порохнавець, Н.Д. Бойків, А.С. Кость, О.І. Мартьянова, асистенти С.А. Ішмуратова, З.Я. Лавро, які успішно закінчили ординатуру або аспірантуру та продовжують працювати на кафедрі.
Максимюк Ганна Василівна
д.б.н., професор кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
Дис. к.б.н. «Роль іонів кальцію, калію, натрію і транспортних АТФаз у збереженні біологічної повноцінності сперматозоїдів», 2004 р., спеціальність 03.00.04 – біохімія. Науковий керівник проф. Воробець З.Д.
Дис. д.б.н. «Біохімічні особливості впливу трансмембранних змін гомеостазу іонів на життєздатність сперматозоїдів за умов кріопротекції», 2016 р., спеціальність 03.00.04 – біохімія. Науковий консультант проф. Воробець З.Д.
Науковий керівник кандидатської (PhD) дисертації Козопас Н.М. (2022) «Маркери фертильного потенціалу чоловіків на тлі надмірної маси тіла та ожиріння».
Автор понад 170 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 монографії, 3 патенти на корисну модель, 15 посібників та підручників.
Сфера наукових інтересів: дослідження впливу екзо- та ендогенних чинників середовища на гомеостаз іонів та транспортних систем статевих клітин; маркери фертильного потенціалу за умови надмірної маси тіла й ожиріння.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Акімова Віоріка Миколаївна
д.б.н., професор кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО, академік НАН ВО України
У 1998 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка.
Дисертація к.б.н. “Адаптаційні зміни лейкоцитів крові за умов дії дозованого фізичного навантаження”, 2017 р., спеціальність 03.00.13 – фізіологія людини і тварин.
Дисертація д.б.н. “Імунні механізми в патогенезі запалення органів черевної порожнини”, 2019 р., спеціальність 14.03.04 – патологічна фізіологія.
У 2022 році присвоєне вчене звання професора кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Науковий керівник дисертаційного дослідження аспіранта кафедри Валового О.В на здобуття вченого ступеню PhD (2023-2027) “Імунні предиктори патоенегзу дисфункції щитоподібної залози на тлі метаболічного синдрому”.
Автор понад 220 наукових і науково-методичних праць, серед яких 2 патенти на корисну модель, 12 навчальних посібників, підручників та практикумів, методичних рекомнедацій.
Сфера зацікавлень: дослідження показників функціонального стану імунної систем при гострих та хронічних захворюваннях людини; розробка та впровадження в навчальний процес кафедри напрямку мікробіологія, бактерологія, вірусологія.
Приймає участь у розробці тестових завдань для ліцензійного іспиту “Крок-3” за спеціальністю “Лабораторна діагностика, мікробіологія та вірусологія”.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Лебедь Галина Богданівна
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 1990 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка. У 2001 році захистила кандидатську дисертацію. У 2008 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала понад 170 наукових і науково-методичних праць, серед яких 8 підручників і посібників.
Сфера наукових інтересів: вивчення біології лімфоїдних пухлин – морфологічних, фенотипових та функціональних особливостей злоякісних лімфоцитів та з’ясування значення цих особливостей у патогенезі, клініко-гематологічних проявах, перебігу, прогнозі та відповіді на терапію лімфоїдних пухлин.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ястремська Оксана Остапівна
к.мед.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 1986 році закінчила Львівський ордена Дружби народів державний медичний інститут. У 1995 році захистила кандидатську дисертацію. У 2005 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
У 2017 році нагороджена Почесною грамотою Львівської обласної державної адміністрації.
Опублікувала близько 200 наукових та науково-методичних праць, серед них 3 навчальних посібники, 3 підручники, один патент на винахід та одне авторське свідоцтво на винахід.
Є членом Підкомітету 09 «Медицина» ТКА НААУ. Є Віце-президентом ГО «Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини».
Була науковим керівником перекладу та науково-технічного редагування двох Національних стандартів, що стосуються галузі лабораторної медицини.
Сфера наукових інтересів охоплює проблеми диференційної діагностики порфірій, захворювань печінки та впровадження міжнародних стандартів у галузь лабораторної медицини для підвищення якості надання медичної допомоги.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Порохнавець Леся Євгенівна
к.мед.н, доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 1988 році закінчила Львівський державний медичний інститут, педіатричний факультет (з відзнакою). У 1993 році захистила кандидатську дисертацію. У 2005 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала понад 100 наукових і науково-методичних праць, серед них підручники, навчальні посібники, практикуми.
Сфера діяльності – клінічна лабораторна діагностика, клінічна біохімія, лабораторна імунологія.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Бойків Наталія Дмитрівна
к.мед.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2005 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького з відзнакою. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію. У 2015 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала понад 60 наукових і науково-методичних праць, серед них три підручники, практикум та посібник.
Сфера наукових інтересів – дослідження розладів системи гемостазу при різноманітній патології.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Кость Андрій Степанович
к.мед.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2004 році закінчив Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького з відзнакою. У 2011 році захистив кандидатську дисертацію. У 2019 році отримав звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
У 2022 році закінчив Національний університет “Львівська політехніка” (магістр, спеціальність “Публічне управління та адміністрування”).
Опублікував понад 100 наукових і науково-методичних праць. Отримав 6 міжнародних грантів для участі та представлення результатів наукових робіт на різних світових та європейських конгресах, а також грант для стажування у США по програмі Sabit (управління медичними установами) та у Німеччині по менеджменту у сфері охорони здоров`я за програмою Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK) “Fit for Partnership with Germany”.
Сфера наукових інтересів охоплює вивчення особливостей змін маркерів запальної відповіді при розвитку різних патологічних станів.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Мартьянова Ольга Ігорівна
к.мед.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2003 році закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію. У 2019 році присвоєно вчене звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Є співавтором понад 60 наукових та науково-методичних праць, серед них 7 підручників, посібників та практикумів.
Сфера наукових інтересів охоплює клінічну лабораторну діагностику, цитологію, лабораторну імунологію.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Дем′янчук Наталія Романівна
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 1995 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка. У 2016 році захистила кандидатську дисертацію.
Опублікувала понад 70 наукових і науково-методичних праць, з яких – 2 патенти на корисну модель, три підручники, практикум та навчальний посібник.
Сфера наукових інтересів охоплює вивчення досягнень у галузях клінічної лабораторної діагностики, клінічної біохімії, лабораторної імунології з метою підготовки фахівців для практичної охорони здоров′я, зокрема лабораторної медицини.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Цимбала Оксана Петрівна
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 1998 році закінчила Львівський державний університет ім. Івана Франка. У 2017 році захистила кандидатську дисертацію. У 2022 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала понад 80 наукових і науково-методичних праць, серед них два навчальних посібника.
Сфера наукових інтересів охоплює клінічну лабораторну діагностику та лабораторну імунологію.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Степась Юлія Михайлівна
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2008 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка. У 2018 році захистила кандидатську дисертацію. У 2022 році отримала звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала понад 50 наукових і науково-методичних праць, серед ниходин навчальний посібник, практикум, два підручники та патент на корисну модель.
Сфера наукових інтересів охоплює вивчення та аналіз особливостей проведення сучасних методів лабораторних досліджень в бактеріологічних та імунологічних лабораторіях, розроблення та впровадження професійних стандартів у сфері охорони здоров’я.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Ткачук Сергій Олександрович
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2008 році закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка. У 2019 році захистив кандидатську дисертацію. У 2024 році отримав звання доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікував 30 наукових та науково-методичних праць.
Сфера наукових інтересів: клінічна біохімія та імунохімія.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Луців Наталія Збиславівна
к.б.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2001 році закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка. У 2015 році захистила кандидатську дисертацію. З 2023 року на посаді доцента кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО.
Опублікувала 45 науково-методичних праць, серед них два підручники.
Сфера наукових інтересів охоплює клінічну лабораторну діагностику, вірусологію та бактеріологію.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Лавро Зоряна Ярославівна
к.мед.н., асистент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО
У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького з відзнакою. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію.
Опублікувала понад 20 наукових і науково-методичних праць.
Сфера наукових інтересів – дослідження особливостей змін системи гемостазу при різних захворюваннях.
Google Scholar | ORCID | WoS | Scopus |
Навчальні програми:
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ
- Клінічна лабораторна діагностика
- Клінічна біохімія
- Лабораторна імунологія
- Мікробіологія і вірусологія
- Бактеріологія
СТАЖУВАННЯ
ТЕМАТИЧНЕ УДОСКОНАЛЕННЯ
- Лабораторна діагностика імунодефіцитів
- Лабораторна оцінка захворювань внутрішніх органів
- Засади діагностики гематологічних захворювань
- Контроль якості лабораторних досліджень
- Нові технології в лабораторній практиці
- Діагностика порушень в системі гемостазу
- Лабораторна діагностика невідкладних станів
- Лабораторна діагностика інфекцій сечової системи
- Стандартизація процесів у клініко-діагностичних лабораторіях
- Цитологічні дослідження
- Полімеразна ланцюгова реакція в лабораторній медицині
- Лабораторний супровід трансплантації органів
- Лабораторна діагностика інфекційних захворювань
ІНТЕРНАТУРА “ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА, ВІРУСОЛОГІЯ, МІКРОБІОЛОГІЯ”
СУМІЖНІ ДИСЦИПЛІНИ
- Робоча начальна програма суміжної дисципліни “Клінічна лабораторна діагностика” для слухачів циклу спеціалізації з фаху “Дитяча гематологія-онкологія”
- Робоча начальна програма суміжної дисципліни “Клінічна лабораторна діагностика” для слухачів циклу спеціалізації з фаху “Паразитологія”
- Робоча начальна програма суміжної дисципліни “Клінічна лабораторна діагностика” для слухачів циклу спеціалізації “Судинна хірургія”
- Робоча начальна програма суміжної дисципліни “Лабораторна діагностика” для слухачів циклу спеціалізації з фаху “Урологія”
АСПІРАНТУРА (PhD)
Силабус обов`язкової дисципліни “БІОХІМІЧНІ МАРКЕРИ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОРГАНІЗМУ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня/заочна форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчальна дисципліна «Біохімічні маркери функціонального стану організму» – це курс, який передбачає теоретичне вивчення матеріалу та практичне опанування різних методів та методик досліджень у галузі клінічної хімії.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є принципи постановки діагнозу та прийняття рішення на основі клініко-діагностичної інтерпретації змін вмісту біохімічних маркерів при захворюваннях серця, печінки, нирок, підшлункової залози та при онкологічній патології. Значну увагу слухачів курсу зосереджено на способах оцінки діагностичної точності лабораторних тестів, врахуванні факторів зовнішнього впливу на результати досліджень, розумінні особливостей вибору та критеріях інформативності лабораторного тесту. Під час занять аспіранти ознайомляться зі стандартами міжнародних організацій на яких базується робота клінічного біохіміка, а також розглянуть вимоги щодо підготовки пацієнта та проб біологічного матеріалу до досліджень, важливості врахування впливу ліків, які приймає пацієнт, на зміни лабораторних показників.
Опрацьований належним чином навчальний матеріал дасть змогу аспірантам розуміти біохімічні механізми, які лежать в основі функціонування здорового організму та за різних патологічних процесів; інтерпретувати результати біохімічних досліджень, а також, базуючись на принципах доказової медицини, вибирати той чи інший додатковий інформативний лабораторний тест, що сприятиме постановці діагнозу в пацієнта. Оволодівши теоретичними знаннями, слухачі будуть мати можливість здобути практичні навички з визначення біохімічних маркерів, що дозволить їм оцінити та спланувати власну експериментальну роботу та впровадити новітні технології та методи в сферу професійних інтересів. Набуті знання розвинуть навички самостійної роботи над поставленими науковими завданнями та здатність опанувати способи вирішення дослідницьких питань, аналізу та пошуку необхідної інформації.
Силабус вибіркової дисципліни “ПРИНЦИПИ ЛАБОРАТОРНОЇ МЕДИЦИНИ ТА АНАЛІТИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчальна дисципліна «Принципи лабораторної медицини та аналітичні технології» – це курс, який передбачає теоретичне вивчення матеріалу та практичне опанування різних методів досліджень у галузі клінічної хімії. Робоча програма навчальної дисципліни розроблена відповідно до Стандарту Вищої освіти третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD) в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».
Вибіркова дисципліна “Принципи лабораторної медицини та аналітичні технології” ґрунтується на знаннях основ організації процесів у клінічній установі, патоморфології й патогенезу синдромів та захворювань і статистичної обробки даних. Слухачі опанують основи стандартизації досліджень, розумітимуть особливості вибору та критерії інформативності лабораторного тесту, зможуть практично використати у повсякденній діяльності основні принципи контролю якості лабораторних досліджень. Опрацьований належним чином навчальний матеріал дасть змогу слухачам, базуючись на принципах доказової медицини, давати обґрунтовані рекомендації клініцистам щодо вибору необхідних додаткових лабораторних тестів.
В результаті засвоєння теоретичного та практичного матеріалів курсу слухачі зможуть набути наступних навичок та умінь:
- опанувати основи системи управління якістю біохімічних досліджень;
- розуміти принципи роботи та правила експлуатації біохімічного обладнання;
- володіти методами оцінки та вибору тесту, відповідно до поставленої професійної задачі;
- здатності обробляти наявну діагностичну та медико-біологічної інформацію з застосуванням сучасних комп’ютерних технологій;
- розвинути клінічне мислення у галузі біохімічних досліджень з метою профілактики, діагностики та моніторингу захворювань.
Силабус вибіркової дисципліни “КЛІНІЧНА БІОХІМІЯ. АНАЛІТИ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчання на курсі «Клінічна біохімія. Аналіти» передбачає розгляд теоретичного матеріалу та практичне опанування різних методів та методик досліджень у галузі клінічної хімії. Робоча програма навчальної дисципліни розроблена відповідно до Стандарту Вищої освіти третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD) в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».
Вибіркова дисципліна “Клінічна біохімія. Аналіти” ґрунтується на знаннях морфології, фізіології, біохімії органів та систем організму, а також основах патоморфології й патогенезу синдромів та захворювань. В результаті засвоєння теоретичного та практичного матеріалу курсу, слухачі зможуть набути наступних навичок та умінь:
- розумітимуть принципи роботи та правила експлуатації аналізаторів та обладнання у біохімічній лабораторії;
- статистичної обробки отриманих результатів лабораторних досліджень за допомогою програмного комп’ютерного забезпечення;
- володітимуть методами оцінки та вибору тесту, відповідно до поставленого діагностичного завдання;
- розвинуть клінічне мислення у галузі біохімічних досліджень з метою профілактики, діагностики та моніторингу захворювань.
Слухачі розумітимуть особливості вибору та критерії інформативності лабораторних тестів, зможуть практично виконувати базові методики досліджень білкового, ліпідного, вуглеводного обмінів, ензимодіагностики та обміну порфіринів; опанують основні питанням водно-електролітного обміну та кислотно-основного стану; окрім того, розглянуть базові аспекти визначення вмісту вітамінів та цитокінів для діагностичного процесу.
Опрацьований належним чином навчальний матеріал дасть змогу аспірантам розуміти біохімічні механізми, які лежать в основі функціонування здорового організму та за різних патологічних процесів; інтерпретувати результати біохімічних досліджень, а також, базуючись на принципах доказової медицини, давати обґрунтовані рекомендації клініцистам щодо вибору того чи іншого додаткового інформативного лабораторного тесту, що сприятиме постановці діагнозу у пацієнта.
Силабус вибіркової дисципліни “ДОСЛІДЖЕННЯ ГЕМОСТАЗУ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчальна дисципліна «Дослідження гемостазу» – це курс, який передбачає теоретичне вивчення матеріалу та практичне опанування методами гемостазіологічних досліджень. Робоча програма навчальної дисципліни розроблена відповідно до Стандарту Вищої освіти третього освітньо – наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD) в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».
Оцінка стану системи зсідання крові – одна з чи не найскладніших діагностичних завдань. Вибіркова дисципліна “Дослідження гемостазу” ґрунтується на знаннях загально-біологічних закономірностей функціонування багатокомпонентних систем організму, патофізіологічних механізмів порушень системи зсідання крові, будови і функції окремих структур і компонентів гемостазу, методологічних підходів, стандартизації, контролю якості та інших аспектів. Слухачі опанують основи організації діагностичного процесу порушень зсідання крові, оптимального вибору чутливих і специфічних методик, достатніх для обґрунтування діагнозу, що в кінцевому дозволить, базуючись на принципах доказової медицини, надати своєчасну адекватну допомогу пацієнту з патологією гемостазу.
В результаті засвоєння теоретичного та практичного матеріалів курсу слухачі зможуть:
- розуміти принципи роботи та правила експлуатації обладнання в коагулологічній лабораторії; опанувати основи системи управління якістю та стандартизації коагулологічних досліджень;
- володіти основними методами дослідження системи гемостазу;
- формувати алгоритми розширеного лабораторного обстеження пацієнта з метою діагностики різних форм гемостазіопатій;
- аналізувати результати, отриманих молекулярно-генетичних, імунологічних досліджень, виявляти лабораторні ознаки патології в системі гемостазу, визначати потреби у додаткових дослідженнях і оцінювати клінічну значущість результатів проведених досліджень;
- знати основні групи препаратів, що впливають на систему гемостазу та принципи і можливості лабораторного моніторингу терапії порушень зсідання.
Силабус вибіркової дисципліни “ГОРМОНИ. ЛАБОРАТОРНА ДІАГНОСТИКА ЕНДОКРИННИХ ПОРУШЕНЬ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчальна дисципліна «Гормони. Лабораторна діагностика ендокринних порушень» – це курс, який передбачає теоретичне вивчення матеріалу та практичне опанування різних методів досліджень у галузі клінічної хімії. Робоча програма навчальної дисципліни розроблена відповідно до Стандарту Вищої освіти третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD) в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».
Вибіркова дисципліна «Гормони. Лабораторна діагностика ендокринних порушень» ґрунтується на знаннях основ анатомії, фізіології та патофізіології ендокринної системи, патоморфології й патогенезу захворювань, пов`язаних з порушеннями гормональної регуляції.
Слухачі удосконалять теоретичні знання про значення гормонів та гормоноподібних речовин в життєдіяльності організму, дізнаються про лабораторні методи дослідження ендокринних захворювань. Довідаються про особливості змін біохімічних показників у вагітних жінок, принципи моніторингу вагітності. Дізнаються про можливості пренатальної діагностики для виявлення генетичних захворювань та особливості порушень обміну речовин при окремих вроджених хворобах.
В результаті засвоєння теоретичного та практичного матеріалів курсу слухачі зможуть набути наступних навичок та умінь:
- розуміти принципи роботи біохімічного обладнання, що використовується для дослідження вмісту гормонів та інших біохімічних показників у біологічних рідинах;
- опанувати методи визначення вмісту гормонів в біологічних рідинах організму, методи лабораторної діагностики порушень обміну речовин при вроджених захворюваннях;
- оволодіти методами оцінки і вибору тесту відповідно до поставленої професійної задачі;
- навчитись інтерпретувати результати досліджень з метою діагностики змін гомеостазу;
- розвинути клінічне мислення у галузі біохімічних досліджень з метою профілактики, діагностики та моніторингу захворювань;
- давати обґрунтовані рекомендації лікарям щодо вибору необхідних додаткових лабораторних тестів.
Силабус вибіркової дисципліни “БІОХІМІЧНІ МАРКЕРИ В ПАТОФІЗІОЛОГІЇ”
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Навчальна дисципліна «Біохімічні маркери в патофізіології» – це курс, який передбачає теоретичне вивчення матеріалу та практичне опанування різних методів досліджень у галузі клінічної хімії. Робоча програма навчальної дисципліни розроблена відповідно до Стандарту Вищої освіти третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD) в галузі знань 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».
Вибіркова дисципліна “Біохімічні маркери в патофізіології” ґрунтується на знаннях основ патогенезу, клініко-діагностичних критеріїв синдромів та захворювань, змін біохімічних показників в різні періоди протікання патологічного процесу. Слухачі повинні розуміти особливості вибору та критерії інформативності лабораторного тесту при різних патологіях, зміни в процесі лікуванні, при виникненні ускладнень, хронічному перебігу і інтерпретувати отримані результати в поєднанні з іншими даними обстеження пацієнта. Опрацьований матеріал дасть змогу слухачам, базуючись на принципах доказової медицини, давати обґрунтовані рекомендації клініцистам щодо вибору необхідних додаткових лабораторних тестів.
В результаті засвоєння теоретичного та практичного матеріалів курсу слухачі зможуть набути наступних навичок та умінь:
- оволодіти методами вибору та оцінки діагностичних тестів, відповідно до поставленої професійної задачі;
- розуміти принципи роботи та правила експлуатації біохімічного обладнання;
- здатність опрацювати результати біохімічних досліджень та зміни показників, які застосовуються для діагностики найбільш розповсюджених захворювань людини;
- здатність аналізувати біохімічні процеси обміну речовин та його регуляції в забезпеченні функціонування органів та систем організму людини;
- інтерпретувати клініко-діагностичне значення отриманих результатів комплексу біохімічних тестів на фоні протікання захворювання;
- вміти оцінити побічну дію ліків на зміну лабораторних показників;
- розвинути клінічне мислення у галузі біохімічних досліджень з метою профілактики, діагностики та моніторингу захворювань.
Силабус вибіркової дисципліни “ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА“
Освітня програма: 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина», третього освітньо-наукового рівня з підготовки докторів філософії (PhD), очна денна/очна вечірня форма навчання.
Коротка анотація курсу:
Силабус з дисципліни «Педагогічна практика» для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю «Біохімія» на кафедрі клінічної лабораторної діагностики укладено у відповідності до Положення про організацію освітнього процесу у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького для здобувачів ступеня доктора філософії, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти», положення про педагогічну практику для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Ознайомлення з вказаною дисципліною, яка є частиною освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії, що входить до блоку дисциплін «Глибинні знання зі спеціальності 222 Медицина галузі знань 22 Охорона здоров’я», яка передбачає підготовку фахівців до викладацької діяльності зі спеціальності «Біохімія», оволодіння ними основами педагогічної майстерності та методики викладання. Базою для проходження педагогічної практики здобувача вищої освіти ступня доктора філософії зі спеціальності «Біохімія» є кафедра клінічної лабораторної діагностики Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, за якою за якою закріплений аспірант.
[]
РОЗКЛАД
Календарні плани
Інтернатура “Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія”
Аспірантура “Біохімічні маркери функціонального стану організму”
ТУ “Лабораторна діагностика інфекцій сечової системи”
ТУ “Нові технології в лабораторній практиці”
ТУ “Лабораторний супровід трансплантації органів”
ТУ “Діагностика порушень в системі гемостазу”
ТУ “Стандартизація процесів у клініко-діагностичних лабораторіях”
ТУ “Лабораторна діагностика імунодефіцитів”
ТУ “Лабораторна діагностика невідкладних станів”
ТУ “Засади діагностики гематологічних захворювань” м. Хмельницький
ТУ “Полімеразна ланцюгова реакція в лабораторній медицині”
ТУ “Контроль якості лабораторних досліджень”
СПЕЦ “Клінічна лабораторна діагностика”
Лікувально-консультативна робота
Перелік клінічних баз кафедри:
№ п/п | Лікувальна установа | Адреса |
1 | КНП «1 територіальне медичне об’єднання м. Львова» Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» |
79059, м. Львів, вул. Миколайчука, 9 |
2 | ПП«Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб» |
79069, м. Львів, вул. Шевченка, 313 |
3 | Медичний центр Святої Параскеви |
79018, м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, 13 |
4 | Благодійний фонд «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького» |
79016, м. Львів, вул. Озаркевича, 4 |
Кількість науково-педагогічних працівників кафедри, які виконують лікувальну роботу:
Всього 13 працівників, них 39% спеціалістів з вищою категорією, 61% спеціалістів із сертифікатами.
Прізвища і посади науково-педагогічні працівники кафедри, які є головними спеціалістами МОЗ України, ДОЗ області та УОЗ міста, або є керівниками фахових асоціацій, товариств України, області, зарубіжних країн:
- Лаповець Л.Є. – д.мед.н., професор, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО, академік НАН ВО України. Є Президентом ГО «ОСІЛАД».
- Ястремська О.О. – к.мед.н., доцент кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО, віце-президент ГО «ВАКХЛМ».
- Максимюк Г.В. – д.б.н., професор кафедри клінічної лабораторної діагностики ФПДО, Голова Львівського регіонального відділення ГО «ВАКХЛМ».
Впровадження в практичну роботу наукових досягнень працівників кафедри, або включених у Галузевий Реєстр нововведень МОЗ України за останні 3 роки:
Перелік методичних рекомендацій:
№ п/п |
Назва |
П.І.Б. авторів |
Дата затвердження Вченою радою університету |
1 | Методичні рекомендації до практичних занять циклу спеціалізації «Бактеріологія» |
Лаповець Л.Є., Акімова В.М., Степась Ю.М. та інші (всього 14 осіб) |
2023 |
2 | Методичні рекомендації до практичних занять освітньої частини інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія» (частина 1) | Акімова В.М., Максимюк Г.В., Порохнавець Л.Є. та інші (всього 14 осіб) |
2023 |
3 | Методичні рекомендації до практичних занять освітньої частини інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія» (частина 2) | Акімова В.М., Максимюк Г.В., Порохнавець Л.Є. та інші (всього 14 осіб) |
2023 |
4 | Клінічна біохімія: підручник у 3-х томах | Луньова Г.Г., Ліпкан Г.М., Сілонов С.Б. та інші (всього 34 особи) |
2023 |
5 | Лабораторна імунологія: навчальний посібник | Акімова В.М., Лебедь Г.Б., Мартьянова О.І. |
2024 |
6 | Лабораторна медицина. Цитоморфологія: підручник | Лебедь Г.Б., Воронцова Л.Л., Лаповець Л.Є. та інші (всього 19 осіб) |
2024 |
Інформація щодо проведених лікувально-профілактичних та просвітницьких заходів кафедрою:
- впродовж 2023 року завідувачка кафедри клінічної лабораторної діагностики проф. Лаповець Л.Є, а також викладачі кафедри (проф. Акімова В.М, доц. Ястремська О.О, доц. Кость А.С., доц. Мартьянова О.І.) спільно з ГО “Освітній інститут клінічної лабораторної діагностики” провели 5 майстер-класів та 10 семінарів, які присвячені актуальним питанням клінічної лабораторної діагностики;
- з січня по вересень 2024 року завідувачка кафедри клінічної лабораторної діагностики проф. Лаповець Л.Є, а також викладачі кафедри (проф. Акімова В.М., доц. Кость А.С. та інші) спільно з ГО “Освітній інститут клінічної лабораторної діагностики” провели 9 майстер-класів, які присвячені актуальним питанням лабораторної медицини.
Наукова робота та видавнича діяльність
Відповідальна за наукову роботу: к.мед.н., доцент Бойків Наталія Дмитрівна.
Номер телефону: +38(068)352-23-53
Електронна пошта: kaf_clindiagnostics_fpge@meduniv.lviv.ua
Поточна ініціативна тема науково-дослідної роботи (НДР)
З 2020 року кафедрою клінічної лабораторної діагностики виконується науково-дослідна робота на тему: «Клініко-лабораторні характеристики уражень нервової системи» (№ДР 0120U002136, шифр ІН.26.02.0001.20) спільно з кафедрою невропатології і нейрохірургії ФПДО та кафедрою реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Основні напрямки наукової роботи.
В межах науково-дослідної роботи кафедри проводиться визначення різних лабораторних показників у пацієнтів з черепно-мозковою травмою та вертеброгенними попереково-крижовими больовими синдромами.
До інших напрямків наукової роботи кафедри належать дослідження клітинних і гуморальних факторів імунітету, показників системи гемостазу, маркерів дисфункції нирок, серцево-судинної системи, печінки, ендокринних залоз, показників стану репродуктивної системи при різноманітних захворюваннях, зокрема і на тлі метаболічного синдрому.
Укладено угоди про наукову співпрацю з кафедрами: сімейної медицини ФПДО; ортодонтії; хірургії та ендоскопії ФПДО; педіатрії і неонатології ФПДО; ендокринології; медичної біології, генетики та паразитології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Видавнича діяльність:
Cтатті у міжнародних фахових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science:
- Yevheniia H. Zaremba, Olha V. Smaliukh, Olena V. Zaremba-Fedchyshyn, Olha V. Zaremba, Andriy S. Kost, Lyubov Ye. Lapovets, Zoriana V. Tomkiv, Oksana M. Holyk. Indicators of inflammation in the pathogenesis of unstable angina. Wiadomości Lekarskie. 2020; 73(3)6: 569-573. (Scopus (SJR 0,14)). [DOI: 10.36740/WLek202003132]
- Iryna Boiko, Viorika Akimova, Lyudmyla Mazur, Iryna Savchenko, Ihor Kohu, Inna Krynytska. The Clinico-Epidemiological Profile of Patients with Gonorrhoea and Challenges in the Management of Neisseria gonorrhoeae Infection in an STI clinic, Ternopil, Ukraine (2013- 2018). Journal of Medicine and Life. 2020; 13 (1): 75–81. (Scopus (SJR 0,36)). [DOI: 10.25122/jml-2019-0170]
- Nataliia Mykhailivna Kozopas, Olga Ihorivna Chornenka, Mykola Zinoviyovych Vorobets, Lubov Yevhenivna Lapovets, Hanna Vasylivna Maksymyuk. Body Mass Index and Sperm Quality: Is there a Relationship? Journal of Human Reproductive Sciences. 2020; 13 (2): 110-113. (Scopus (SJR 0,54)). [DOI: 10.4103/jhrs.JHRS_15_20].
- Horecha M, Lapovets L, Lapovets N, et al. Levels of pro-inflammatory cytokines (IL1β, IL18) and C-reactive protein in patients with diabetic retinopathy. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2020; 27 (3): 251-256. (Scopus (SJR 0,179)). [DOI: 10.46389/rjd-2020-1037].
- Shchurko M, Lapovets L, Bashta H, et al. Diagnostic significance of stimulating growth factor ST2 and N-terminal prohormone of brain natriuretic peptide NT-PROBNP in patients wit ischemic heart disease in the setting of metabolic syndrome. Polski Merkuriusz Lekarski. 2021; 292: 249-251. (Scopus (SJR 0,160)). [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34464362/]
- Schurko M, Lapovets L, Lapovets N, et al. Cytokine profile and C-reactive protein lewel in patients with ischemic heart disease on the background of metabolic syndrome. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2021; 28 (2): 121-125. (Scopus (SJR 0,179)). [DOI: 10.46389/rjd-2021-1019].
- Kozopas N.M, Boykiv N.D, Dorofeyeva U.S. et al. Seminal plasma proinflammatory cytokines and semen quality in overweight and obese men. Riv Ital Med Lab. 2021; 17: 24-30. (Scopus (SJR 0.15)) [DOI: 10.23736/S1825-859X.21.00086-4].
- Horecha M., Lapovets L., Akimova V., Lapovets N., Martianova O. Proinflammatory Cytokines in Patients With Diabetic Retinopathy. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2021; 28 (3): 296-300. (Scopus (SJR 0,160)). [https://doi.org/10.46389/rjd-2021-1044]
- Боженко Н., Шоробура М., Паєнок А., Негрич Т., Лаповець Л. Постінфекційна, викликана COVID-19, демієлінізуюча хвороба. Праці Наукового товариства імені Шевченка. 2022; 66 (1): 44–59. (Scopus (SJR 0,130)). [DOI 10.25040/ntsh2022.01.06].
- Москва Х.А., Кіхтяк О.П., Урбанович А.М., Лаповець Л.Є. Зміни мікробіоти кишківника під впливом метформіну, піоглітазону та левотироксину у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу, надмірною вагою та гіпотиреозом. Проблеми ендокринної патології. 2022; 80(4): 45-51. (Scopus (SJR 0,121)). [DOI: https://doi.org/10.21856/j-PEP.2022.4.06].
- Demianchuk N., Akimova V., Soyka L., Shchurko M., Lapovets L., Lutsiv N., et al. The content of lactoferrin and interleukin-8 in breast milk of patients with lactational mastitis. Eur J Clin Exp Med. 2024; 22(1): 117–120. (Scopus Q4 IF=0.12) [doi: 10.15584/ejcem.2024.1.22].
- Лаповець Н.Є., Акімова В.М., Лаповець Л.Є., Дем’янчук Н.Р., Мартьянова О.І., Щурко М.М. Динаміка змін імунного статусу хворих на туберкульоз органів черевної порожнини при проведенні імунопровокаційної проби Коха. Світ медицини та біології. 2024; 1 (87): 100-103. (Web of Science) [DOI 10.26724/2079-8334-2024-1-87-100-103].
- Marta Horecha, Nataliia Demianchuk, Lyubov Lapovets, Viorika Akimova, Nataliia Lutsiv, Olha Buchko, Yuliia Stepas, Maria Shchurko, Larusa Soyka, and Iryna Vizna. Immune Predictors of Diabetic Retinopathy Against the Background of Different Glucose Tolerance. Romanian Journal of Diabetes Nutrition and Metabolic Diseases. 2024; 31 (1): 1-4. (Scopus Q4 IF=0.15) [DOI: 10.46389/rjd-2024-1385]
- Hanna Maksymyuk, Olha Stadnytska, Mykola Vorobets, Hryhoriy Sedilo, Vasil Maksym’yuk Imbalance of substances in uterine-vaginal mucus in the early days of the estrous cycle. Biol. Stud. 2023; 17(4): 73-84 (Scopus Q4 IF=0.13). [http://dx.doi.org/10.30970/sbi.1704.741].
- Mahiiovych Solomiia, Tetiana Maksymets, Viorika Akimova, Eugen Sklyarov. “Clinical and Pathogenetic Features of Coronavirus Disease Course in Type 2 Diabetes”. Romanian Journal of Diabetes Nutrition and Metabolic Diseases. 2024; 31(2): 184-90. (Scopus Q4 IF=0.15). [https://www.rjdnmd.org/index.php/RJDNMD/article/view/1456].
- Kvach M., Nikitin O., Kost A., Oleg Banyra O. The temporary impact of COVID-19 on semen deoxyribonucleic acid fragmentation. Cent European J Urol. 2024; 77: 298-303. (Scopus Q3 IF=0.42). [doi: 10.5173/ceju.2024.263].
Статті у фахових журналах:
- Akimova V, Lapovets L, Lapovets N, Tsymbala O. Functional activity of blod neutrophiles in acute inflammatory diseases of the abdominal organs and abdominal tuberculosis. Science Rise: Medical Science. 2020; 6 (39): 32-35. [DOI: 10.15587/2519-4798.2020.217982].
- Вівчар Р.Я., Лаповець Л.Є., Лаповець Н.Є., Акімова В.М. Вплив лецетину на співвідношення IL1/TNF-a у хворих на розсіяний склероз. Sciences of Europe. 2020; 59: 14-17.
- Гореча М.Ю., Лаповець Л.Є., Акімова В.М., Лаповець Н.Є., Цимбала О.П. Особливості клітинного імунітету у хворих на діабетичну ретинопатію // Вісник проблем біології та медицини. 2020; 2 (156): 96-98. [DOI: 10.29254/ 2077-4214-2020-2-156-96-98].
- Щурко М. М., Лаповець Л. Є., Бойків Н. Д. Діагностичне значення лептину в пацієнтів з ішемічною хворобою серця на тлі метаболічного синдрому. Вісник медичних і біологічних досліджень. 2022; (1): 110–113. [DOI 10.11603/bmbr.2706-6290.2022.1.12978].
- Щурко М.М., Лаповець Л. Є., Акімова В. М., Башта Г. В. Особливості клітинного імунітету в пацієнтів з ішемічною хворобою серця, ускладнену метаболічним синдромом. Вісник медичних і біологічних досліджень. 2022; (2): 53-56. [DOI 10.11603/bmbr.2706-6290.2022.2.13042].
- Гореча М. Ю., Лаповець Л. Є., Ткачук С. О., Степась Ю. М. Зміни показників вуглеводного обміну та вмісту лептину у хворих на діабетичну ретинопатію. Медична та клінічна хімія. 2022; 24(2): 39-42. [DOI 10.11603/mcch.2410-681X.2022.i2.13204].
- Негрич Т.І., Боженко Н.Л., Фітькало О.С., Паєнок А.В., Лаповець Л.Є. Біль як міждисциплінарна проблема. Український медичний часопис. 2022; 5(151): 1-4. [DOI: 10.32471/umj.1680-3051.151.235551].
- Дем’янчук Н.Р., Акімова В.М., Щурко М.М., Луців Н.З., Сойка Л.Д., Білявська Б.М., Лаповець Л.Є., Бучко О.Ю., Ткачук С.О. Вміст інтерлейкіну-1β, прокальцитоніну у сироватці крові хворих на лактаційний мастит. Медична та клінічна хімія. 2023; 25(2): 51-55. [DOI 10.11603/mcch.2410-681X.2023.i2.13972].
- Demianchuk N., Shchurko M., Lapovets L., Akimova V., Valovyi O. Changes in metabolic parameters in ischemic heart disease against the background of metabolic syndrome. Scientific Journal «ScienceRise: Medical Science». 2023; 3(54): 4–7. [DOI: 10.15587/2519-4798.2023.285594].
- Maksymyuk H.V., Maksymyuk V.M., Sedilo H.M., Stadnytska O.I., Onufrovych O.K., Vorobets Z.D., Gutyj B.V. Peculiarities of physic-chemical condition of uterine vaginal mucus during estral cycle. Ukrainian Journal of Veterinary and Agricultural Science. 2022; 5(2): 37-42. [DOI: https://doi.org/10.32718/ujvas5-2.06].
- Максимюк Г.В., Максим’юк В.М., Седіло Г.М., Стадницька О.І., Першин О.І., Воробець З.Д. Особливості дисбалансу органічних та неорганічних речовин матково-вагінального слизу при запальних процесах. Вісник проблем біології і медицини. 2022; 4(167): 104-113.
- Луців Н. З., Акімова В. М., Лабінська О. Є., Галькевич М. П., Дем’янчук Н. Р., Щурко М. М., Костюк Л. П. Неспецифічні адаптаційні реакції у хворих на гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST (STEMI) при різній масі тіла. Вісник проблем біології і медицини. 2023; 2(169): 269-277. [DOI 10.29254/2077-4214-2023-2-169-269-277].
- Москва Х. А., Кіхтяк О. П., Лаповець Л. Є. Мікробіота кишківника та її кореляції з індексом маси тіла та віком у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу та дисфункцією щитоподібної залози. ScienceRise: Medical Science. 2024; (2(59)): 18–21. [https://doi.org/10.15587/2519-4798.2024.308331].
- Г. Максимюк, О. Стадницька, М. Воробець та ін. Дисбаланс маси складових системи типу “середовище-речовина” за шкодочинної дії ендогенних факторів. Вісник Львівського університету. Серія біологічна. 2024; 91: 3-13. [http://dx.doi.org/10.30970/vlubs.2024.91].
- Кулик А. Р., Паєнок А. В., Сойка Л. Д., Лаповець Л. Є., Бойків Н. Д., Ткачук С. О., Луців Н.З., Дем’янчук Н. Р. Вплив дулоксетину на клінічний перебіг та біохімічні показники у пацієнтів з хронічним вертеброгенним попереково-крижовим больовими синдромами. Медична та клінічна хімія. 2023; (3): 30–35. [https://doi.org/10.11603/mcch.2410-681X.2023.i3.14128].
- Бойків Н. Д., Ястремська О. О., Іваніцька Т. А., Чухвицька С. О., & Чухвицький Р. А. Проностичне значення інтегральних гемоцитометричних індексів крові у хворих на геморагічний інсульт. Медична та клінічна хімія. 2024; (2): 17–22. [https://doi.org/10.11603/mcch.2410-681X.2024.i2.14763].
- Лабінська О. Є., Галькевич М. П., Луців Н. З., Бойків Н. Д. Активність системного запалення та рівень лептину в пацієнтів із гострим інфарктом міокарда та різною масою тіла. Здобутки клінічної і експериментальної медицини. 2024; (1): 125–130. [https://doi.org/10.11603/1811-2471.2024.v.i1.14394].
Тези:
- Козопас Н.М., Бойків Н.Д., Максимюк Г.В. Прозапальні цитокіни та якість еякуляту чоловіків з надмірною масою тіла та ожирінням // Матеріали підсумкової LXIII наук.-практ. конф. «Здобутки клінічної та експериментальної медицини» (Тернопіль). 2020: 17-18. [https://conference.tdmu.edu.ua/index.php/SDLEDV/2020-ZKEM/schedConf/presentations?searchInitial=%D0%9A&track=]
- Москва Х.А., Лаповець Л., Кіхтяк О.П. Оцінка стану мікробіому кишківника у хворих з ожирінням в порівнянні зі здоровими особами // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Young Science 2.0» (Київ). 2020: 50-52. [https://nmapo.edu.ua/images/Nauka/MKMH11.pdf]
- Щурко М.М., Башта Г.В., Акімова В.М. Дисфункція гуморальної ланки імунітету у хворих на ішемічну хворобу на тлі метаболічного синдрому // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Young Science 2.0» (Київ) 2020: 86-87. [https://nmapo.edu.ua/images/Nauka/MKMH11.pdf]
- Kozopas N., Boykiv N., Bozhko L., Lapovets N., Lebed H., Martianova O., Lapovets L. Neutrophil to lymphocyte ratio (NLR), platelet to lymphocyte ratio (PLR) and systemic inflammarion response index (SIRI) as potential laboratory markers of the COVID-19 severity: IFCC Virtual Conference on Critical Role of Clinical Laboratories in the Covid-19 Pandemic (15 – 17 february, 2021.). ePoster T01-ID28498.
- Kozopas N.M, Dorofeyeva U.S, Maksymyuk H.V. Is there a relationship between seminal zinc concentration and sperm quality in overweight men? 7th Lublin International Medical Congress (26-28 november, 2020).
- Акімова В.М., Цимбала О.П. Впровадження принципів академічної доброчесності у ЛНМУ імені Данила Галицького: Збірник наукових есе учасників наукового стажування «Академічна доброчесність: Виклики сучасності» (2.11-11.12.2020 р.; Варшава, Республіка Польща). 2020: 7-10.
- Козопас Н.М., Максимюк Г.В. Інфламасома та розвиток прозапального стану в організмі. Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю «YOUNG SCIENCE 2.0» (20 листопада 2020 р., м. Київ). 2020: 55.
- Козопас Н.М., Максимюк Г.В.. Oцінка показників морфології сперматозоїдів у чоловіків з надмірною масою тіла та ожирінням: Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «УМСА – століття інноваційних напрямків та наукових досягнень (до 100-річчя від заснування УМСА)» присвячена 100-річчю заснування Української медичної стоматологічної академії (8 жовтня 2021 р., м. Полтава).
- Moskva K., Kikhtyak O., Lapovets L. Combination of metformin and empagliflozin can changes gut microbiota of type 2 diabetic patients with hypothyroidism and coronary artery disease: Scientific practice: modern and classical research methods: Collection of scientific papers «ΛΌГOΣ» with Proceedings of the III International Scientific and Practical Conference (September 16, 2022: Primedia eLaunch & European Scientific Platform, Boston-Vinnytsia). 2022: 145-146.
- Kozopas N.M., Manko B.O., Mazur H.M., Maksymyuk H.V. The effects of high-fat or high-fat / high-sugar diets on rat sperm parameters and mitochondrial respiration: EFLM European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine. (28.11-02.12 2021., Munich) J Clin Chim Acta.
- Щурко М. М., Лаповець Л. Є., Ткачук С.О. Особливості порушення ліпідного обміну у хворих на ішемічну хворобу на тлі метаболічного синдрому: Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «YONG SCIENCE» (30 травня 2022., м. Київ). 2022: 122-123.
- Козопас Н.М., Бойків Н.Д., Максимюк Г.В. Bміст лептину спермоплазми у пацієнтів з різним індексом маси тіла: XV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених з міжнародною участю “Актуальні питання клінічної медицини” (19 листопада 2021 р., м. Запоріжжя). 2021: 113-115.
- Соломенчук Т.М., Максимюк Н.В., Лаповець Л.Є., Кость А.С. Досвід розробки освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії зі спеціальності Медицина. Науково-методична конференція з міжнародною участю “Підготовка докторів філософії на сучасному етапі: обмін досвідом та кращі практики”. (м. Тернопіль, 2-3.02.2023). 2023: 107-109.
- Kozopas N., Manko B., Kost A., Maksymyuk H. The effects of short-term high-fat and high-fat/high-sugar diets on metabolic and sperm parameters of sexually mature rats. J Clin Chim Lab Med. (21-25.05.2023). WorldLab EuroMedLab Roma. 2023: 856.
- Kost A. The association of plasma cytokine concentration with infarct volume in ischemic stroke. Clin Chem Lab Med 2023; 61, Special Suppl, p.S814. [DOI 10.1515/cclm-2023-7043].
- Лаповець Л.Є., Луців Н.З., Дем′янчук Н.Р. Тенденції розвитку освіти в сучасному університеті. The 6th International scientific and practical conference “Current challenges of science and education” (Berlin (Germany), February 12-14, 2024) MDPC Publishing, 2024: 237-242.
- Mykola Kvach, Oleg Banyra, Oleg Nikitin, Andriy Kost, Andrii Borzhievskyy “The influence of COVID-19 on semen deoxyribonucleic acid fragmentation” Book of Abstracts. The 54-th Scientific Congress of the Polish Urological Association (Lodz (Poland), 13 June 2024 – 15 June 2024)). 2024: 18-19.
- Mykola Kvach, Oleg Banyra, Oleksii Kornyenko, Oleg Nikitin, Roman Sheremeta, Maksym Antoniuk, Mykola Chaplia, Andriy Kost, Andrii Borzhievskyy “Urogenital inflammatory diseases in combatants of the war in Ukraine: distribution and etiology” Book of Abstracts. The 54-th Scientific Congress of the Polish Urological Association (Lodz (Poland), 13 June 2024 – 15 June 2024)). 2024: 23-24.
- Максим’юк В.М., Седіло Г.М., Стадницька О.І., Максимюк Г.В. Способи визначення результатів шкідливої дії екстремальних факторів на стан рідин і секретів репродуктивних органів. Міжнародна науково-практична конференція “Пріоритетні напрямки наукового забезпечення виробництва продукції тваринництва у Карпатському регіоні для подолання викликів, пов’язаних з воєнним станом” (Оброшине, 25.06.2024). 2024: 71-73.
Монографії, підручники та посібники:
- Клінічна лабораторна діагностика : підручник / Л.Є. Лаповець, Г.Б. Лебедь, О.О. Ястремська та ін.: за ред. Л.Є. Лаповець. – 2-е вид., стер. – К.: ВСВ «Медицина», 2021. – 472 с. + 32 с. кольор.вкл.
- Лабораторна імунологія: навчальний посібник / Л.Є. Лаповець, В.М. Акімова, Г.Б. Лебедь та ін.. – Львів : Видавець Марченко Т.В., 2021. – 318 с.
- Клінічна біохімія : підручник : у 3 т. / Г.Г. Луньова, Г.М. Ліпкан, Л.Є. Лаповець та ін./; за ред.. Г.Г. Луньової. – Львів : ПП «Магнолія» 2006, 2022.
- Лабораторна медицина. Цитоморфологія: підручник / Г.Б. Лебедь, Л.Л. Воронцова, Л.Є. Лаповець, В.М. Акімова та ін. – Львів, 2024. – 516 с.
- Клінічна біохімія. Текст і кольорові ілюстрації : пер. 7-го вид. / Майкл Мерфі, Раджив Шрівастава, Кевін Дінс: наук.ред.укр.вид. Любов Лаповець, – К. : ВСВ «Медицина», 2024. – VIII,183 с. Над перекладом видання працювали: Віоріка Акімова, Ганна Максимюк, Наталія Козопас, Наталія Бойків, Андрій Кость, Ольга Мартьянова, Оксана Ястремська, Надія Долинська.
Участь співробітників кафедри у виданні фахових журналів
Викладачі кафедри є членами редакційної колегії в фахових виданнях «Вісник медичних і біологічних досліджень», «Українські медичні вісті».
Міжнародні стажування працівників кафедри, участь у міжнародних конференціях
Кафедра клінічної лабораторної діагностики була співорганізатором науково-практичних конференцій з міжнародною участю в рамках Львівського медичного форуму (медична виставка “ГалМЕД”): “Лабораторна медицина: сьогодення і перспективи” (23.05.2023 р.) та “Інноваційні технології лабораторної медицини в клінічній практиці” (21.05.2024 р.).
Участь у міжнародних конференціях:
- Kozopas N., Boykiv N., Bozhko L., Lapovets N., Lebed H., Martianova O., Lapovets L. Neutrophil to lymphocyte ratio (NLR), platelet to lymphocyte ratio (PLR) and systemic inflammarion response index (SIRI) as potential laboratory markers of the COVID-19 severity: IFCC Virtual Conference on Critical Role of Clinical Laboratories in the Covid-19 Pandemic (15-17 February, 2021). ePoster T01-ID28498.
- Kozopas N.M, Dorofeyeva U.S, Maksymyuk V. Is there a relationship between seminal zinc concentration and sperm quality in overweight men? 7th Lublin International Medical Congress (26-28 November, 2020).
- Kozopas N.M., Manko B.O., Mazur H.M., Maksymyuk H.V. The effects of high-fat or high-fat / high-sugar diets on rat sperm parameters and mitochondrial respiration: EFLM European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine (28.11-02.12 2021., Munich) J Clin Chim Acta (Scopus/Web of Science)
- Moskva K., Kikhtyak O., Lapovets L. Combination of metformin and empagliflozin can changes gut microbiota of type 2 diabetic patients with hypothyroidism and coronary artery disease: Scientific practice: modern and classical research methods: Collection of scientific papers «ΛΌГOΣ» with Proceedings of the III International Scientific and Practical Conference (September 16, 2022: Primedia eLaunch & European Scientific Platform) Boston-Vinnytsia, 2022. Р. 145-146.
- Kozopas N., Manko B., Kost A., Maksymyuk H. The effects of short-term high-fat and high-fat/high-sugar diets on metabolic and sperm parameters of sexually mature rats: WorldLab EuroMedLab Roma (May 21-25, 2023 Rome) J Clin Chim Lab Med 2023:856 (Scopus/Web of Science)
- Kost A. The association of plasma cytokine concentration with infarct volume in ischemic stroke: WorldLab EuroMedLab Roma (May 21-25, 2023 Rome) Clin Chem Lab Med 2023; 61, Special Suppl, p.S814. [DOI 10.1515/cclm-2023-7043] (Scopus/Web of Science)
Міжнародне стажування:
- Дем`янчук Н.Р. пройшла стажування на педагогічному факультеті в Білостоцькому держаному університеті (Польща) (“Tearching and reserch in a contemporary university: challenges, solutions, and perspectives” at Faculty of Education, University of Białystok, Poland: October 17th ‒ November 25th, 2022).
- Луців Н.З. пройшла стажування на педагогічному факультеті в Білостоцькому держаному університеті (Польща) (“Tearching and reserch in a contemporary university: challenges, solutions, and perspectives” at Faculty of Education, University of Białystok, Poland: October 17th ‒ November 25th, 2022).
- Кость А.С. пройшов стажування за програмою BMWK “Fit for Partnership with Germany”, Німеччина: 25.06.2023 – 08.07.2023
- Ткачук С.О. пройшов стажування в Collegium Civitas, Варшава (Польща) (“Internationalization of education. New and innovative teachings methods. Implementation of international educational projects in the EU financial perspective” at Collegium Civitas, Poland: 08.11.-20.12.2022).
- Акімова В.М. пройшла стажування в Шльонському Центрі Хвороб Серця в Забже (Польща) (Transplantation immunology laboratory and the bacteriological laboratory of the Silesian Centre for Heart Diseases in Zabrze: 31.07.-10.08.2023).
- Степась Ю.М. пройшла стажування в Шльонському Центрі Хвороб Серця в Забже (Польща) (Transplantation immunology laboratory and the bacteriological laboratory of the Silesian Centre for Heart Diseases in Zabrze: 31.07.-10.08.2023).
Підготовка аспірантів та докторантів:
- Акімова Віоріка Миколаївна. Імунні механізми в патогенезі запалення органів черевної порожнини: автореф. дис. ..док. біол. наук: 14.03.04/ Суми, 2019. 48 с.
- Щурко Марія Мойсеївна «Патогенез імунної дисфункції на тлі метаболічного синдрому при ішемічній хворобі серця». Дата захисту 16 лютого 2023 року.
- Козопас Наталія Михайлівна «Маркери фертильного потенціалу чоловіків на тлі надмірної маси тіла і ожиріння». Дата захисту 5 квітня 2023 року.
Навчання студентів на кафедрі не проводиться, студентського наукового гуртка не має.
Участь співробітників кафедри клінічної лабораторної діагностики у міжнародних форумах, з’їздах, конференціях
Кафедра клінічної лабораторної діагностики була співорганізатором науково-практичних конференцій з міжнародною участю в рамках Львівського медичного форуму (медична виставка “ГалМЕД”): “Лабораторна медицина: сьогодення і перспективи” (23.05.2023 р.) та “Інноваційні технології лабораторної медицини в клінічній практиці” (21.05.2024 р.).
Участь у міжнародних конференціях:
- Kozopas N., Boykiv N., Bozhko L., Lapovets N., Lebed H., Martianova O., Lapovets L. Neutrophil to lymphocyte ratio (NLR), platelet to lymphocyte ratio (PLR) and systemic inflammarion response index (SIRI) as potential laboratory markers of the COVID-19 severity: IFCC Virtual Conference on Critical Role of Clinical Laboratories in the Covid-19 Pandemic (15-17 February, 2021). ePoster T01-ID28498.
- Kozopas N.M, Dorofeyeva U.S, Maksymyuk V. Is there a relationship between seminal zinc concentration and sperm quality in overweight men? 7th Lublin International Medical Congress (26-28 November, 2020).
- Kozopas N.M., Manko B.O., Mazur H.M., Maksymyuk H.V. The effects of high-fat or high-fat / high-sugar diets on rat sperm parameters and mitochondrial respiration: EFLM European Congress of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine (28.11-02.12 2021., Munich) J Clin Chim Acta (Scopus/Web of Science)
- Moskva K., Kikhtyak O., Lapovets L. Combination of metformin and empagliflozin can changes gut microbiota of type 2 diabetic patients with hypothyroidism and coronary artery disease: Scientific practice: modern and classical research methods: Collection of scientific papers «ΛΌГOΣ» with Proceedings of the III International Scientific and Practical Conference (September 16, 2022: Primedia eLaunch & European Scientific Platform) Boston-Vinnytsia, 2022. Р. 145-146.
- Kozopas N., Manko B., Kost A., Maksymyuk H. The effects of short-term high-fat and high-fat/high-sugar diets on metabolic and sperm parameters of sexually mature rats: WorldLab EuroMedLab Roma (May 21-25, 2023 Rome) J Clin Chim Lab Med 2023:856 (Scopus/Web of Science)
- Kost A. The association of plasma cytokine concentration with infarct volume in ischemic stroke: WorldLab EuroMedLab Roma (May 21-25, 2023 Rome) Clin Chem Lab Med 2023; 61, Special Suppl, p.S814. [DOI 10.1515/cclm-2023-7043] (Scopus/Web of Science)
Статті у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus/Web of Science (бібліографічний опис)
- Yevheniia H. Zaremba, Olha V. Smaliukh, Olena V. Zaremba-Fedchyshyn, Olha V. Zaremba, Andriy S. Kost, Lyubov Ye. Lapovets, Zoriana V. Tomkiv, Oksana M. Holyk. Indicators of inflammation in the pathogenesis of unstable angina. Wiadomości Lekarskie. 2020; 73(3)6: 569-573. (Scopus Q4 IF=0.14). DOI:10.36740/WLek202003132
- Horecha M., Lapovets L., Lapovets N., et al. Levels of pro-inflammatory cytokines (IL1β, IL18) and C-reactive protein in patients with diabetic retinopathy. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2020; 27 (3): 251-256. (Scopus Q4 IF=0.18). https://www.rjdnmd.org/index.php/RJDNMD/article/view/787/549
- Shchurko M., Lapovets L., Bashta H., et al. Diagnostic significance of stimulating growth factor ST2 and N-terminal prohormone of brain natriuretic peptide NT-PROBNP in patients wit ischemic heart disease in the setting of metabolic syndrome. Polski Merkuriusz Lekarski. 2021; 292: 249-251. (Scopus Q4 IF=0.16). https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34464362/
- Schurko M., Lapovets L., Lapovets N., et al. Cytokine profile and C-reactive protein lewel in patients with ischemic heart disease on the background of metabolic syndrome. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2021; 28: 121-125. (Scopus Q4 IF=0.18). https://www.rjdnmd.org/index.php/RJDNMD/article/view/891
- Kozopas N.M., Boykiv N.D., Dorofeyeva U.S. et al. Seminal plasma proinflammatory cytokines and semen quality in overweight and obese men. Riv Ital Med Lab. 2021;17:24-30. (Scopus Q3 IF=0.15) https://www.minervamedica.it/en/journals/medicina-laboratorio/article.php?cod=R54Y2021N01A0024
- Horecha M., Lapovets L., Akimova V., Lapovets N., Martianova O. Serum profiles of proinflammatory cytokines in patients with diabetic retinopathy. Romanian Journal of Diabetes, Nutrition and Metabolic Diseases. 2021; 28 (3): 296-300. (Scopus Q4 IF=0.18). https://www.rjdnmd.org/index.php/RJDNMD/article/view/1063
- Москва Х.А., Кіхтяк О.П., Урбанович А.М., Лаповець Л.Є. Зміни мікробіоти кишківника під впливом метформіну, піоглітазону та левотироксину у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу, надмірною вагою та гіпотиреозом. Проблеми ендокринної патології. 2022; 80(4): 45-51. (Scopus Q4 IF=0.12). https://doi.org/10.21856/j-PEP.2022.4.06
- Demianchuk N., Akimova V., Soyka L., Shchurko M., Lapovets L., Lutsiv N., et al. The content of lactoferrin and interleukin-8 in breast milk of patients with lactational mastitis. Eur J Clin Exp Med. 2024; 22(1): 117–120. (Scopus Q4 IF=0.12) doi: 10.15584/ejcem.2024.1.22.
- Лаповець Н.Є., Акімова В.М., Лаповець Л.Є., Дем’янчук Н.Р., Мартьянова О.І., Щурко М.М. Динаміка змін імунного статусу хворих на туберкульоз органів черевної порожнини при проведенні імунопровокаційної проби Коха. Світ медицини та біології. 2024; 1 (87): 100-103. (Web of Science) https://womab.com.ua/en/smb-2024-01/10092
- Marta Horecha , Nataliia Demianchuk, Lyubov Lapovets, Viorika Akimova, Nataliia Lutsiv, Olha Buchko, Yuliia Stepas, Maria Shchurko, Larusa Soyka, and Iryna Vizna. Immune Predictors of Diabetic Retinopathy Against the Background of Different Glucose Tolerance. Romanian Journal of Diabetes Nutrition and Metabolic Diseases. 2024; 31 (1): 1-4. (Scopus Q4 IF=0.15) https://www.rjdnmd.org/index.php/RJDNMD/article/view/1385.
Міжнародне стажування
- Дем`янчук Н.Р. пройшла стажування на педагогічному факультеті в Білостоцькому держаному університеті (Польща) (“Tearching and reserch in a contemporary university: challenges, solutions, and perspectives” at Faculty of Education, University of Białystok, Poland: October 17th ‒ November 25th, 2022).
- Луців Н.З. пройшла стажування на педагогічному факультеті в Білостоцькому держаному університеті (Польща) (“Tearching and reserch in a contemporary university: challenges, solutions, and perspectives” at Faculty of Education, University of Białystok, Poland: October 17th ‒ November 25th, 2022).
- Кость А.С. пройшов стажування за програмою BMWK “Fit for Partnership with Germany”, Німеччина: 25.06.2023 – 08.07.2023
- Ткачук С.О. пройшов стажування в Collegium Civitas, Варшава (Польща) (“Internationalization of education. New and innovative teachings methods. Implementation of international educational projects in the EU financial perspective” at Collegium Civitas, Poland: 08.11.-20.12.2022).
- Акімова В.М. пройшла стажування в Шльонському Центрі Хвороб Серця в Забже (Польща) (Transplantation immunology laboratory and the bacteriological laboratory of the Silesian Centre for Heart Diseases in Zabrze: 31.07.-10.08.2023).
- Степась Ю.М. пройшла стажування в Шльонському Центрі Хвороб Серця в Забже (Польща) (Transplantation immunology laboratory and the bacteriological laboratory of the Silesian Centre for Heart Diseases in Zabrze: 31.07.-10.08.2023).
Заходи | Відповідальні за виконання | Місяць | |
1. | Проведення тематичних конференцій, патріотичних та просвітницьких заходів з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України | Куратор групи | вересень |
2. | Проведення патріотично-виховних та просвітницьких заходів в день пам’яті українців – жертв примусового виселення з лемківщини, надсяння, холмщини, південного підляшшя, любачівщини, західної бойківщини у 1944-1946 роках. | Куратор групи | вересень |
3. | Облаштування інформаційних стендів присвячених Захисникам і Захисницям України та дню Українського Козацтва | Куратор групи | жовтень |
4. | Проведення тематичних заходів в день української писемності та мови. | Куратор групи | листопад |
5. | Проведення патріотично-виховних, просвітницьких заходів з вшанування роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні – геноциду Українського народу. | Куратор групи | листопад |
6. | Проведення загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» у День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучнихголодоморів1921-1923 і 1946-1947 років. | Куратор групи | листопад |
7. | Проведення тематичних лекцій на тему «Голодомор – геноцид Українського народу». | Куратор групи | листопад |
8. | Перегляд архівних матеріалів, які висвітлюють події, пов’язані з геноцидом Українського народу. | Куратор групи | листопад |
9. | Проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед слухачів циклів по вшануванню 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні | Куратор групи | листопад |
10. | Проведення тематичних заходів з приводу вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС | Куратор групи | грудень |
11. | Проведення заходів з нагоди Різдвяних Свят «По всьому світу стала новина» | Куратор групи | січень |
12. | Проведення патріотично- просвітницьких та тематичних заходів з нагоди Дня Соборності України | Куратор групи | січень |
13. | Проведення патріотично-виховних та просвітницьких заходів в день пам’яті Героїв Крут | Куратор групи | січень |
14. | Проведення патріотичних заходів в день вшанування пам’яті загиблих у боях за Дебальцеве у 2015 році. | Куратор групи | лютий |
15. | Проведення патріотичних заходів в день Героїв Небесної Сотні | Куратор групи | лютий |
16. | Проведення тематичних заходів з нагоди вшанування поета, мислителя, художника Т. Г. Шевченка. | Куратор групи | березень |
17. | Проведення тематичних конференцій та просвітницьких заходів в міжнародний день пам’яті жертв про Чорнобильську катастрофу. | Куратор групи | квітень |
18. | Облаштування інформаційних стендів присвячених Дню Матері | Куратор групи | травень |
19. | Проведення тематичних заходів з нагоди перепоховання поета, мислителя, художника Т. Г. Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. | Куратор групи | травень |
20. | Проведення інформаційних та тематичних заходів з приводу Всесвітнього Дня Біженців та вимушено переміщених осіб. | Куратор групи | червень |