[]З 26 квітня лабораторія природно – вогнищевих трансмісивних інфекцій Науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького відновила роботу по дослідженню кліщів на наявність збудника хвороби Лайма – Borreli brgdorferi.

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) характеризується мультисистемними клінічними проявами і без своєчасного адекватного лікування може призвести до серйозних ускладнень з боку опорно-рухового апарату (суглобів), серцево-судинної системи та неврологічних порушень. 

Багаторічними дослідженнями НДІ епідеміології та гігієни встановлена наявність активних природних вогнищ кліщового бореліозу на території Львівської області, де постійно реєструються випадки зараження людей. 

За даними Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, за 2021 рік з початку активності кліщів уже підтверджено 15 випадків захворювання на кліщовий бореліоз. Серед захворілих двоє дітей – 5-річна дитина із Золочівського району та 7-річна дитина зі Львова. Загалом, серед хворих 9 осіб зі Львова, 4 – Золочівського району, 1 – Бродівського району та 1 мешканець  Моршина.

Більша частина інфікувань людей відбувається сьогодні в вогнищах, що виникли у великій кількості у приміських, лісових масивах у зв’язку з бурхливим розвитком індивідуального та дачного будівництва. Серед захворілих на хворобу Лайма основну кількість (80,7%) складають міські жителі, з яких кожний четвертий (39,3%) був інфікований у межах міста – у паркових та лісових зонах.

Дослідження вгодованих та неживих кліщів проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), яка дозволяє отримати найбільш оперативну і точну інформацію про етіологічну та генетичну варіабельність збудників. 

Вартість дослідження 200 грн. Отримання результату за 24 години. Додаткова інформація за телефонами +38(032) 260-12-00, +38(097)6266467

За інформацією НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]