[]Нещодавно онлайн платформа для вирішення кейсових завдань CSERS провела онлайн-хакатон «Ідеатон рятівних рішень» «Fix the crisis». 

Головним завданням заходу було запропонувати інноваційні рішення, які будуть корисними та допоможуть подолати кризові явища у державі, спричинені пандемією.

Організатори запросили до участі всіх охочих – студентів, викладачів, програмістів, маркетологів, економістів, юристів та всіх, у кого є ідеї допомоги нашому суспільству.  

Хакатон об’єднав 500 учасників та зібрав 58 ідей, які оцінювала експертна комісія. До неї входили представники Фонду державного майна, Торгово-промислової палати України, Фонду Східної Європи, Українського фонду стартапів, акселераційної програми Rdr Tech, компаній Genesis, Метінвест, Dnone, Vodfone та інших – всього 26 представників 15 організацій та компаній. 

Хакатон підтримали численні організації, серед яких Міністерство цифрової трансформації України. Автор найкращого рішення отримав 20 000 грн від компанії Genesis.

У хакатоні взяла участь і команда молодих науковців під керівництвом асистента кафедри мікробіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юліана Конечного. З розробкою  «Моніторинг ефективності доступних на ринку антисептиків для рук» (автори Юліан Конечний, Надія Лехнюк, біотехнологи) наша команда увійшла до Топ-10 ідей і мала змогу представляти своє рішення перед експертами онлайн.

Команда запропонувала перевіряти ефективність доступних на ринку України < href="https//lb./society/2020/03/11/452219_minzdrve_veryyt_defitsit.html">антисептиків для рук у сертифікованій лабораторії та повідомляти про неефективні засоби через соціальні мережі. Молоді науковці розробили швидкий алгоритм визначення ефективності засобу, який дозволяє перевірити новий антисептик за 3 дні. Команда дослідила 15 популярних антисептиків для рук в лабораторії та виявила, що 20% з них не відповідають стандартам й не можуть бути застосовані для профілактики коронавірусу (див. презентацію  < href="https//drive.google.com/file/d/15sW3XJI7d55-GJ1mT3ePWhMVqmyYRdhp/view">https//drive.google.com/file/d/15sW3XJI7d55-GJ1mT3ePWhMVqmyYRdhp/view ). 

 

Кращі ідеї, представлені на онлайн-хакатоні «Fix the crisis»

  • Пристрій «Dew Pocket», що створює санітайзер, ефективний проти 99.982% мікробів, просто з води. Пристрій може розв’язати проблему дефіциту санітайзерів в нинішніх умовах. 
  • Експрес-діагностика COVID-19 за допомогою системи машинного зору, за допомогою якої можна аналізувати отримані з електронного мікроскопа зображення та за оптичними ознаками ідентифікувати різні типи вірусів. 
  • Багаторазовий респіратор, у якому через певний період носіння відбувається автоматизована термічна обробка, що дозволяє не змінювати фільтр. 
  • Додаток «RideNow» для пошуку попутників для поїздок в режимі реального часу по всій Україні та може допомогти підвозити лікарів на роботу. 
  • Сервіс «Qrnts» для оптимізації роботи швидкої допомоги під час надзвичайних подій та оптимізує завантаженість лікарень шляхом використання мобільних застосунків для фельдшерів та застосунків у лікарів. 
  • Чат-бот «Pnd trining» для допомоги в умовах дистанційної роботи під час пандемії, який за допомогою коучингу допомагає співробітникам розвивати нові звички, налаштовувати бізнес-процеси та слідкувати за дисципліною. 
  • Сервіс «Eye pss» для аналізу поведінки учнів під час дистанційного навчання. 
  • Стратегія протидії епідеміологічним ситуаціям.

  • Детальніше читайте на УНІАН < href="https//www.nin./science/10933208-9-idey-yki-dopomozht-podolti-krizovi-yvishch-sprichineni-pndemiyey.html">https//www.nin./science/10933208-9-idey-yki-dopomozht-podolti-krizovi-yvishch-sprichineni-pndemiyey.html

     

  • < href="https//drive.google.com/c?id=17b_2wr-xYH699EEhs1e9fHex8woLM2S">Антисептики_відеопрезентація (автори Юліан Конечний, Надія Лехнюк).mp4


  • За інформацією Юліана Конечного, асистента кафедри мікробіології 

    Відділ комунікації і промоції

    < href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.[]