[]Нещодавно онлайн платформа для вирішення кейсових завдань CSERS провела онлайн-хакатон «Ідеатон рятівних рішень» – «Fix the crisis».
Головним завданням заходу було запропонувати інноваційні рішення, які будуть корисними та допоможуть подолати кризові явища у державі, спричинені пандемією.
Організатори запросили до участі всіх охочих – студентів, викладачів, програмістів, маркетологів, економістів, юристів та всіх, у кого є ідеї допомоги нашому суспільству.
Хакатон об’єднав 500 учасників та зібрав 58 ідей, які оцінювала експертна комісія. До неї входили представники Фонду державного майна, Торгово-промислової палати України, Фонду Східної Європи, Українського фонду стартапів, акселераційної програми Rdr Tech, компаній Genesis, Метінвест, Dnone, Vodfone та інших – всього 26 представників 15 організацій та компаній.
Хакатон підтримали численні організації, серед яких Міністерство цифрової трансформації України. Автор найкращого рішення отримав 20 000 грн від компанії Genesis.
У хакатоні взяла участь і команда молодих науковців під керівництвом асистента кафедри мікробіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Юліана Конечного. З розробкою «Моніторинг ефективності доступних на ринку антисептиків для рук» (автори Юліан Конечний, Надія Лехнюк, біотехнологи) наша команда увійшла до Топ-10 ідей і мала змогу представляти своє рішення перед експертами онлайн.
Команда запропонувала перевіряти ефективність доступних на ринку України < href="https//lb./society/2020/03/11/452219_minzdrve_veryyt_defitsit.html">антисептиків для рук> у сертифікованій лабораторії та повідомляти про неефективні засоби через соціальні мережі. Молоді науковці розробили швидкий алгоритм визначення ефективності засобу, який дозволяє перевірити новий антисептик за 3 дні. Команда дослідила 15 популярних антисептиків для рук в лабораторії та виявила, що 20% з них не відповідають стандартам й не можуть бути застосовані для профілактики коронавірусу (див. презентацію < href="https//drive.google.com/file/d/15sW3XJI7d55-GJ1mT3ePWhMVqmyYRdhp/view">https//drive.google.com/file/d/15sW3XJI7d55-GJ1mT3ePWhMVqmyYRdhp/view> ).
Кращі ідеї, представлені на онлайн-хакатоні «Fix the crisis»
Пристрій «Dew Pocket», що створює санітайзер, ефективний проти 99.982% мікробів, просто з води. Пристрій може розв’язати проблему дефіциту санітайзерів в нинішніх умовах.
Експрес-діагностика COVID-19 за допомогою системи машинного зору, за допомогою якої можна аналізувати отримані з електронного мікроскопа зображення та за оптичними ознаками ідентифікувати різні типи вірусів.
Багаторазовий респіратор, у якому через певний період носіння відбувається автоматизована термічна обробка, що дозволяє не змінювати фільтр.
Додаток «RideNow» для пошуку попутників для поїздок в режимі реального часу по всій Україні та може допомогти підвозити лікарів на роботу.
Сервіс «Qrnts» для оптимізації роботи швидкої допомоги під час надзвичайних подій та оптимізує завантаженість лікарень шляхом використання мобільних застосунків для фельдшерів та застосунків у лікарів.
Чат-бот «Pnd trining» для допомоги в умовах дистанційної роботи під час пандемії, який за допомогою коучингу допомагає співробітникам розвивати нові звички, налаштовувати бізнес-процеси та слідкувати за дисципліною.
Сервіс «Eye pss» для аналізу поведінки учнів під час дистанційного навчання.
Стратегія протидії епідеміологічним ситуаціям.
Детальніше читайте на УНІАН < href="https//www.nin./science/10933208-9-idey-yki-dopomozht-podolti-krizovi-yvishch-sprichineni-pndemiyey.html">https//www.nin./science/10933208-9-idey-yki-dopomozht-podolti-krizovi-yvishch-sprichineni-pndemiyey.html>
< href="https//drive.google.com/c?id=17b_2wr-xYH699EEhs1e9fHex8woLM2S">Антисептики_відеопрезентація (автори Юліан Конечний, Надія Лехнюк).mp4>
За інформацією Юліана Конечного, асистента кафедри мікробіології
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>[]