Робота 85-ї загальноуніверситетської наукової конференції студентів і молодих вчених з міжнародною участю триває. Програма другого дня 85LYSICon була заповнена тренінгами, лекціями та майстер-класами, учасниками яких стало понад 500 студентів нашого університету, гостей з різних медичних вузів України, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Лекторами і спікерами заходів були викладачі Університету, практичні лікарі та студенти.
Повну залу слухачів зібрала лекція «Міждисциплінарний підхід у практиці оториноларинголога та хірурга-стоматолога», яку провели професор кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Олег Мокрик і доцент кафедри оториноларингології Андрій Цимар.
Лектори акцентували увагу присутніх на важливості інтеграції знань та практичних навичок, отриманих під час навчання на суміжних кафедрах, говорили про взаємозв’язок ЛОР-захворювань і патологій щелепно-лицевої ділянки, сучасні методи діагностики та лікування синуситів, абсцесів, флегмон та роль міждисциплінарної команди в складних клінічних випадках.
Доцент кафедри педіатрії №1 Андрій Возняк провів тренінг з FAST-протоколу (Focused Assessment with Sonography for Trauma), що є швидким методом виявлення внутрішньочеревних та внутрішньоплевральних кровотеч у травмованих пацієнтів. Програма тренінгу включала основи ультразвукового дослідження в травматології, вміння визначити основні зони оцінки (перикард, печінково-нирковий, селезінково-нирковий простір, малий таз) та практичне відпрацювання проведення FAST-сканування.
Студентки-медики Іванна Мартинюк, Єлизавета Шпачук в межах тренінгу «Забезпечення прохідності дихальних шляхів, конікотомія та протокол DAS при важких дихальних шляхах» навчали присутніх алгоритмів забезпечення прохідності дихальних шляхів, використання ларингеальних масок, інтубації трахеї; виконання невідкладних втручань – конікотомії (створення хірургічного доступу до трахеї) та застосування протоколу DAS (Difficult Airway Society) при веденні пацієнтів із складними дихальними шляхами.
На тренінгу з тактичної медицини під керівництвом спікера інструктора з тактичної медицини рівня ASM за протоколами ТССС Андрія Пелеха було розглянуто алгоритм MARCH та особливості надання допомоги в умовах бойових дій. Також присутні відпрацювали алгоритм зупинки масивних кровотеч, що є особливо важливим в умовах війни та екстремальних ситуацій.
Студенти-медики – Андрій Пелех, Максим Афанасьєв, Андріан Пацюрко виступили спікерами ще двох тренінгів: по алгоритму ABCDE (Airway, Breathing, Circulation, Disability, Exposure), що є стандартом первинної оцінки стану пацієнта та по алгоритмах ACLS (Advanced Cardiovascular Life Support (ACLS) згідно з рекомендаціями AHA (American heart association), який є міжнародним стандартом надання допомоги при зупинці серця та критичних станах і включає базові та розширені алгоритми реанімації, використання дефібрилятора, медикаментозну підтримку, інтубацію трахеї та управління дихальними шляхами.
Не менш цікавими були:
тренінг з ЕХО (Спікер: Віталій Голод – лікар функціональної діагностики) на базі 2-ї міської поліклініки міста Львова
тренінг «Базові навички накладання хірургічних швів, закриття шкірних дефектів» (Спікери: тренерки з проведення хірургічних майстер-класів серед студентів Ганна Савчук-Челик, Анастасія Войтківська
тренінг «Судинні шви та анастомози» (Спікери: студенти-медики тренерка з проведення хірургічних майстер-класів серед студентів Христина Доротюк, Данило Москаленко)
тренінг «Забезпечення судинного доступу та основи регіонарного знеболення із ультразвуковою навігацією» ( Спікери: анестезіологи – Ростислав Волощук, Андрій Голушко, Михайло Лівар)
За інформацією Студентського наукового товариства
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua