Оновлено Ukrainian National H-index Ranking за даними четвертого кварталу 2024 року. Це комплексне оновлення включає рейтинг провідних науково-дослідних установ країни за показниками індексу Гірша. У звіті також представлено рейтинг топ-1000 українських дослідників, оцінений за їхніми h-індексами у базах даних Scopus та Google Scholar. 

Укладачі рейтингу  проаналізували дослідницьку діяльність 451 наукової організації України, серед яких 228 навчальних закладів.  Їх позиції розподілені за трьома категоріями:

Scientific Potential Leaders (Лідери з наукового потенціалу) – з 1 по 47 місце (10%) – це найбільш впливові наукові організації країни за сумарним показником індексу Гірша;

High Scientific Potential (Високий науковий потенціал) – з 48 по 112 місце – це наукові установи, що входять до 30% найкращих в країні за показниками продуктивності;

Members Of The Ranking (Учасники рейтингу) – зі 112 позиції – всі наукові організації, що займають позиції нижче 30% найкращих.

За підсумками 4-го кварталу цього року Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького потрапив у категорію Лідери з наукового потенціалу  і з показником індексу Гірша 67 займає 19 позицію у загальному рейтингу  та  6-е місце у рейтингу навчальних закладів України відповідно до показника National H-index 2024 і 1-ше серед медичних закладів вищої освіти України.

Крім того, оприлюднено індивідуальні рейтингові показники 1000 найкращих науковців з України за даними їх індексу Гірша в Scopus та Google Scholar. Відповідно до нього, найрейтинговіший науковець ЛНМУ ім. Данила Галицького, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії, професор Роман Лесик займає 73 позицію зі показником 39 індексу Гірша в Scopus  та 78 позицію із показником 47 індексу Гірша в Google Scholar.

У рамках кожної наукової організації також визначено найкращих вчених за їхніми наукометричними показниками. 

Довідка. National H-index Ranking – міжнародний некомерційний рейтинг, що оцінює наукові досягнення університетів, наукових організацій та дослідницьких установ на основі консолідованого показника індексу Гірша в базах даних і платформах Scopus, Web of Science та Google Scholar. Над реалізацією цього проєкту працює група вчених із США, Великої Британії, України, Нідерландів і Туреччини.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua