Сьогодні Кабінет міністрів України підтримав пропозицію МОЗ України та Львівської обласної ради щодо передачі майнового комплексу Львівської обласної клінічної лікарні в державну власність. Таким чином, зроблено ще один крок у реалізації експериментального проєкту із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Його учасником є Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, який отримав статус державного некомерційного підприємства та одночасно функціонує як заклад вищої освіти та заклад охорони здоров’я.
Ключовий елемент експериментального проєкту – створення першої в Україні Університетської лікарні за світовими зразками. Один медичний заклад – клінічну лікарню Львівської залізниці – було передано під Університетську лікарню ЛНМУ ще рік тому. За цей час лікарня успішно налагодила роботу в новій якості з НСЗУ, тут розміщено 18 клінічних кафедр (чи їх філій), постійно проводиться навчання студентів, інтернів, слухачів курсів підвищення кваліфікації. Суттєво оновлено матеріально-технічну базу клініки – за кошти МОЗ України закуплено обладнання на понад 50 млн. гривень. Тепер є шанс значно розширити лікувальну базу Університетської лікарні. Після передачі ЛНМУ Львівської обласної клінічної лікарні кількість стаціонарних ліжок в Університетській лікарні збільшиться до 1100, а науково-педагогічні працівники університету та медичні працівники лікарні зможуть повноцінно інтегруватись в лікувальний та освітній процеси. На сьогодні в ЛОКЛ діє 16 кафедр. Таким чином, після приєднання в Університетській лікарні буде 34 клінічні кафедри із 49 існуючих. Якщо відмінусувати 7 кафедр стоматологічного профілю та 8 вузькоспеціалізованого, то можна бути певним, що рішення МОЗ про зосередження в Університетській лікарні всіх клінічних кафедр буде практично виконано.
Окрім того, Університетська лікарня доповниться новими відділеннями: кардіохірургії, судинної хірургії, рентген-хірургічним відділенням, офтальмології, проктології, нефрології, гастроентерології, профпатології, ревматології, ендокринології, реабілітації, пологовим відділенням, відділенням екстреної медичної допомоги. Усі відділення відповідають специфікаціям та умовам закупівлі медичних послуг, отже в Університетській лікарні збільшиться кількість пакетів надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій – до 28.
До слова, весь колектив Львівської обласної клінічної лікарні буде переведено, за згодою працівників, у штат Університетської лікарні. Планується, що цей процес займе не менше 2 місяців.
Об’єднання у єдиний медичний простір Львівської ОКЛ та Університетської лікарні створює сучасну платформу для практичного навчання, наукової роботи та професійного розвитку майбутніх медиків. Навчання студентів, лікарів-інтернів та лікарів-резидентів відбуватиметься на базі потужного клінічного центру з сучасним обладнанням і під керівництвом досвідчених лікарів. Це значно посилить практичний компонент освіти, сприятиме розвитку наукових досліджень і забезпечить підготовку конкурентоспроможних медичних кадрів.
За інформацією МОЗ України
Відділ комунікації і промоції