Сьогодні в Києві відбувся форум «Медична освіта в контексті процесу інтеграції до ЄС». Співорганізаторами відкритого діалогу, покликаного проаналізувати здобутки та недоліки на шляху інтеграції вищої медичної освіти в Україні до стандартів ЄС стали Європейське бюро ВООЗ, Бюро ВООЗ в Україні, МОЗ та МОН України. Глобальним завданням інтеграції є зміцнення національних систем охорони здоров’я та надання медичним працівникам навичок і знань, необхідних для вирішення як місцевих, так і глобальних проблем у сфері охорони здоров’я.

До обговорення сталого розвитку медичної освіти в Україні та її інтеграції в європейський освітній простір долучилися представники профільних міністерств, керівники вищих медичних навчальних закладів, члени студентських рад та громадських організацій.

Ректор Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького професор Орест Чемерис взяв участь у дискусійній панелі «Виклики європейської інтеграції для української медичної освіти». Разом із заступницею міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Мариною Слободніченко та заступником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким він поділився думками щодо основних векторів руху до європейських стандартів у галузі освіти. На прикладі ЛНМУ, на базі якого відпрацьовується пілотна модель реформування вищої медичної освіти в Україні, він розповів, як вдається вибудувати європейську модель підготовки майбутніх медиків. Наш університет де-факто поєднує 3 складові – освіту, науку і практику на базі Університетської лікарні, яка успішно діє вже рік. Учасники дискусії позитивно оцінили цей досвід, особливо можливість раннього залучення студентів до клінічної практики. «За» таку перспективу виступали й представники  Молодіжної ради при МОЗ, адже відпрацювання практичних навичок все ще залишається головною проблемою у підготовці медичних кадрів в Україні і, відтак, суттєвою перешкодою до інтеграції в європейську спільноту. 

Модерував панельну дискусію начальник Управління медичних кадрів, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я України професор Сергій Убогов.

Учасники сьогоднішнього зібрання обговорили ще низку актуальних питань: від  імплементації курсу Basic Emergency care (Базова екстрена медична допомога) в освітні програми до ролі студентської спільноти університетів у формуванні освітніх програм. Йшлося також про розробку проєкту нормативно-правового акта щодо стандартизації підходів до симуляційного навчання, а також вироблення пропозицій щодо механізму відновлення складання міжнародного іспиту з основ медицини як компоненту ЄДКІ.

Відділ комунікації і промоції