Практично всі кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького активно проводять міжнародну діяльність в найрізноманітніших сферах. Науковці Університету беруть участь у міжнародних симпозіумах, конгресах, конференціях тощо. Метою міжнародної діяльності кафедр є підвищення ефективності співпраці з навчальними закладами-партнерами, пошук, вивчення і застосування кращого закордонного досвіду науково-дослідної та навчально-методичної роботи, розширення мобільності науково-педагогічних працівників і студентів, адаптація до європейських та світових стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти, підвищення іміджу нашого Університету в Україні та за її межами.

Нещодавно на базі Інституту публічного здоровʼя Ягеллонського університету (Краків, Республіка Польща – Instytut Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie) відбувся міжнародний семінар на тему «Академічна співпраця з Україною незважаючи на війну». Участь у заході онлайн і офлайн взяли представники з різних країн (Польща, Україна, Молдова, Франція, США). 

Учасниками заходу стали також співробітники кафедри медичного права ФПДО нашої Alma Mater – завідувач кафедри, професор Ірина Сенюта та доцент цієї ж кафедри Христина Терешко

Професор Ірина Сенюта виступила з доповіддю на тему «Правові аспекти гарантій надання медичної допомоги в Україні громадянам Польщі». Наші колеги обмінялися досвідом із професорсько-викладацьким складом Ягеллонського університету, а також ознайомилися з досвідом функціонування Університетської клініки Ягеллонського університету, яка є найбільшою державною клінікою в Польщі. Заклад забезпечує не лише надання медичної допомоги пацієнтам, а й слугує платформою для вишколу медичних працівників і проведення досліджень, у тому числі клінічних. У клініці проводять також трансплантації нирок (від померлого донора), цього року проведено першу операцію від живого донора, а також трансплантації кісткового мозку. 

Кафедра медичного права є асоційованим членом ASPHER (Європейської асоціації шкіл громадського здоровʼя), отож, спільно з міжнародною спільнотою розвиває право громадського здоровʼя.

*

У межах міжнародної співпраці з науковцями Польщі професор Ірина Сенюта була доповідачем на міжнародній конференції на тему «Альтернативне розвʼязання конфліктів і специфіка медичної медіації», що відбулася на базі факультету права та адміністрації Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (Люблін). Вона виступила з доповіддю «Медіація в медичних справах: досвід України». Учасники заходу ознайомилися з досвідом України, Польщі, США, Чехії, Японії у цій царині. 

За інформацією кафедри медичного права ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua