[]Минуло кілька місяців з часу створення у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького музею  видатного епідеміолога ХХ сторіччя, доктора медичних наук Генріха Мосінга. Аби донести інформацію про новий музей до найширшого кола зацікавлених відвідувачів, керівництво інституту провело зустріч із представниками  ГО «Асоціація екскурсоводів Львова» на чолі з головою –  Галиною Вілковою. 18 професійних екскурсоводів змогли познайомитися з експозицією та іншими матеріалами, які розповідають про життя та діяльність Генріха Мосінга, аби згодом залучати сюди відвідувачів, що приїздять до Львова з різних куточків України та з-за кордону.

Відвідини музею передбачають отримання багатогранної інформації. Насамперед відвідувачам пропонують переглянути короткий відеофільм   «Пам’яті видатного вченого доктора Г. Мосінга – учня професора Рудольфа Вайгля». Документальні кадри відзняті співробітниками інституту під час лабораторних досліджень. На них можна побачити вирощування збудника — R. prowzekii в кишківнику лабораторної популяції вошей за методом професора Рудольфа Вайгля – винахідника першої ефективної вакцини проти епідемічного висипного тифу, учнем якого був Мосінг.

Наступний етап екскурсії це огляд експозиції – робочий кабінет вченого; кімната, у якій він проживав; лабораторні бокси. В музеї представлено понад  200 оригінальних експонатів, що відображають різні етапи життя та роботи вченого, епідеміолога, лікаря.

Відвідувачі мають нагоду побачити автентичне лабораторне обладнання, медичний інструментарій, меблі, лабораторний посуд.

Для організаторів музею важливо щоб екскурсант не тільки оглянув експонати та отримав нові знання, але зумів дати оцінку самовідданій, здебільшого безкорисній титанічній праці Г. Мосінга, який керувався палким бажанням принести якомога більше користі суспільству і звільнити людство від страждань, спричинених  висипним тифом. 

Працює музей щоденно, крім вихідних з 10-16 год. Проведення екскурсій відбувається із дотриманням всіх карантинних обмежень. Умови та час відвідування можна погодити з керівницею музею Валентиною Смольницькою за тел. +38 0972418919.

За інформацією науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]