[]Як ми нещодавно < href="https//new.medniv.lviv./hirrgyny-nshoyi-lm-mter-stl-poslom-medychnoyi-misiyi-lep-globl-missions--zimbbve/">повідомляли,  в результаті співпраці команди лікарів Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії при Стоматологічному медичному центрі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та американських хірургів доцентка кафедри щелепно-лицевої хірургії нашого Університету < href="https//www.fcebook.com/pohrnychn?__cft__%5b0%5d=ZXKXFdGNYhDgDlEdlsdhbl1dkm7HvTiDdZhH_ypmq-t81PtlLbLIGxtEQFZDNep5CS5bB8rXerbVx3-cZkH76Ikd9SsFENj8_dK_G3KQfIbngjLPC3ML_qJbGFjI5S_3dXOJEzP_1zyelymMbF∓__tn__=-%5dK-R">Христина Погранична взяла участь у хірургічній місії у Зімбабве. 

Уже понад 30 років організація американських медиків їздить всією планетою і дарує порятунок тим, хто не може отримати безкоштовну сучасну високоспеціалізовану допомогу пластичних хірургів у себе вдома. У Зімбабве американські хірурги їздять вже 14 років. І саме львівська хірургиня вперше в Україні стала членом медичної місії LEP Globl Missions.

Під час місії, що тривала з 16 по 23 вересня, разом з командою медиків зі США наша колега працювала у Харраре, столиці Зімбабве, надаючи допомогу дітям зі складними вадами щелепно-лицевої ділянки.

Після повернення до України доцентка Христина Погранична, яка взяла участь в найбільшій кількості операцій, поділилася хвилюючими враженнями про працю, про обмін досвідом та методиками з колегами-іноземцями, які, до речі, зацікавилися українськими ноу-хау та лайфхаками.  

З захопленням вона розповіла про відданість справі і турботу про пацієнтів, максимальну емпатію, милосердя і та любов, які колеги-іноземці проявляли до дітей. Вона розказала також про дуже гарний післяопераційний догляд за маленькими пацієнтами, дбайливе ставлення і Людяність – і від волонтерів, яких привезла LEP Globl Missions, і від колег-медиків, котрі всіляко опікувалася дітьми. 

Наша колега оповіла про жахливі умови життя людей у Зімбабве, про тотальну бідність людей, які не мають їжі, ліків, грошей, щоб звернутися по допомогу до лікарів і навіть добратися до лікарні. Виправляти вади щелепно-лицевої ділянки теж немає кому – у Зімбабве всього 10 щелепно-лицевих хірургів на 15 млн населення, 4 з них працюють у столичній клініці у Хараре. Це теж впливає на ситуацію, адже не кожен може дозволити собі приїхати до столиці. 

Хірургиня з теплотою згадує про зімбабвійців, які підтримують Україну у війні. Тамтешній Президент нещодавно навіть відмовився від безкоштовного зерна диктатора путіна. Наша колега з радістю згадала, що зустріла у Зімбабве нашого колишнього студента, випускника нашого медуніверситету. який прекрасною українською сказав на всю операційну «Слава Україні!». 

Христина Погранична вважає, що відкритість до чужого болю, чужих проблем є ознакою людяності, і що це не остання місія. Вона тішиться, що разом із чудовими людьми є можливість ще більше вчитися і допомагати людям там, де ця допомога потрібна якнайбільше. 

Детальніше < href="https//www.fcebook.com/peditric.fcil.srgery.center/posts/pfbid02XDcPk2h2jEY2brpCjgY94bCY5MbJxVNXfk8wBonfj7FiCGwZ5YqRPchvXJvl">https//www.fcebook.com/peditric.fcil.srgery.center/posts/pfbid02XDcPk2h2jEY2brpCjgY94bCY5MbJxVNXfk8wBonfj7FiCGwZ5YqRPchvXJvl

За інформацією кафедри щелепно-лицевої хірургії

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]