[]Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії при Стоматологічному медичному центрі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, клінічною базою якого є лікарня «Охматдит», продовжує творити чудеса.
Нещодавно наші лікарі вперше в Україні вкоротили язик немовляті з рідкісним синдромом Беквіта-Відемана, який спричиняє надто інтенсивний розвиток різних органів дитини в утробі матері. До групи фахівців, які здійснили цю складну операцію, увійшли фахівці нашого Університету керівник Центру, професор кафедри щелепно-лицевої хірургії Роман Огоновський та доцентка цієї ж кафедри Христина Погранична, а також американські фахівці – хірург голови і шиї, щелепно-лицевий хірург Марк Гнатюк (Mrk Hntik) та пластичний хірург Ларрі Арнольд (Lrry rnold).
Левчик народився в Одесі з рідкісним генетичним захворюванням – синдромом Беквіта-Відемана, який спричиняє надто інтенсивний розвиток різних органів дитини в утробі матері. Язичок у хлопчика був уп’ятеро довший за нормальний, заважав дитині нормально їсти й почати говорити, оскільки не вміщувався у роті.
Після тривалих пошуків батькам дитини порадили звернутися за допомогою до фахівців Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії на базі лікарні «Охматдит», де надають допомогу дітям зі складними вадами розвитку. Переважно це важкі деформації верхньої щелепи після ранніх хірургічних втручань на піднебінні з приводу розщілин, рідкісні синдроми, пов’язані з розщілинами губи і піднебіння, колобоми, вроджені дефекти і дисплазіі лицевого скелета, судинні мальформаціі.
Раніше в Україні зафіксували лише один випадок дитини з синдромом Беквіта-Відемана. Після консультації з американськими колегами, які власне перебували в Україні, щелепно-лицеві хірурги Центру прийняли рішення провести Левчику складну операцію. Команда хірургів Центру виконала часткову резекцію язика за сучасною методикою замкової щілини Key hole.
«Ми маємо досвід видалення частини язика з приводу новоутворів, раніше ми робили схожі операції, але дорослим. До лікування цього пацієнта ми підійшли відповідально, з підсиленням команди американськими колегами», – розповів керівник Центру, професор нашого Університету Роман Огоновський.
«Язичок Левчика треба було скласти так, щоб хлопчик міг повноцінно дихати, їсти, розмовляти. Консультувалися з американськими колегами, адже у них є досвід допомоги таким діткам», – пояснила щелепно-лицева хірургиня, доцент Христина Погранична.
Операція з вкорочення язика пройшла успішно, наразі малюк реабілітується після складного втручання. Хлопчик уже перевчається їсти, пити, а також спілкуватися. Надалі на дитину чекає тривала реабілітація після операції, а також робота з логопедом.
Нагадаємо, що Міжрегіональний центр дитячої щелепно-лицевої хірургії – єдиний заклад у Західному регіоні, в якому надають комплексну допомогу від операції до повної реабілітації діток з вродженими і набутими вадами обличчя. Був створений Наказом Львівського облздороввіділу та Львівського державного медичного інституту № 597/419 від 18 травня 1986 року на базі клініки і кафедри хірургічної стоматології ЛНМУ імені Данила Галицького. З 2019 року клінічною базою Центу є хірургічне відділення Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».
За інформацією Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]