Науковий колектив кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії ЛНМУ ім. Данила Галицького під керівництвом завідувача – професора Романа Лесика отримав грант Національного фонду досліджень України (НФДУ) на проєкт під назвою «Розбудова  дослідницької інфраструктури екосистеми дизайну ліків».  Проєкт розрахований на 3 роки (2024-2026 р.р.) та передбачає державне фінансування обсягом близько 30 млн. грн. 

Колектив виконавців даного гранту охоплює широке коло фахівців не лише з  хіміко-біологічних досліджень, а також спеціалістів з управління проєктами та  тендерних закупівель. Варто зазначити, що цей проєкт посів друге місце у конкурсному відборі із 90,9 рейтинговими балами (загальна кількість поданих на конкурс заявок – 28; кількість заявок, які пройшли наукову та науково-технічну експертизу – 13.) Подача грантової заявки  здійснювалась за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, Агенції регіонального розвитку Львівської області та АТ «Галичфарм».

Метою цієї грантової програми є розбудова дослідницької інфраструктури створення потенційних лікоподібних молекул через укомплектування сучасним обладнанням нещодавно створеного на базі ЛНМУ імені Данила Галицького Центру молекулярного дизайну, досліджень лікарських засобів та біологічно-активних сполук.

Основні завдання, які ставлять перед собою виконавці проєкту, це:

  1. Облаштування сучасним обладнанням Центру молекулярного дизайну, досліджень лікарських засобів та біологічно-активних сполук (далі Центр).
  2. Здійснення наукових досліджень у Центрі по синтезу та дослідженню біологічної активності гетероциклічних сполук, як попередників лікарських засобів.
  3. Забезпечення діяльності з комунікації із науковим співтовариством, молодими вченими, представниками бізнесу, влади та іншими стейкхолдерами.
  4. Розробка програми заходів для навчання фахівців у галузі створення потенційних лікоподібних молекул.
  5. Проведення науково-комунікаційних заходів – міжнародних наукових конференцій, вебінарів, форумів.
  6. Поширення досвіду і знань Центру з дизайну лікоподібних молекул серед широкої аудиторії.
  7. Створення міжнародної Консультативної ради з метою забезпечення ефективного функціонування Центру- згоду на участь дали провідні фахівці з галузі медичної хімії, молекулярної біології та фармації з України, Чеської Республіки, Франції, Литви та Польщі.
  8. Інтеграція Центру в мережу європейського наукового простору з метою наукової співпраці для участі у престижних європейських та світових конкурсах.
  9. Сертифікація Центру за стандартом ISO.

Нагадаємо, що минулого місяця Центр молекулярного дизайну, досліджень лікарських засобів та біологічно-активних сполук під керівництвом завідувача кафедри фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії, професора Романа Лесика ввійшов до списку національних контактних пунктів програми «Горизонт Європа», сформованого МОН України.

За інформацією кафедри фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua