[]25 лютого віддалено зі Львова та Києва відбувся науковий семінар «Серцево-судинні захворювання в практиці сімейного лікаря діагностика, лікування, реабілітація, профілактика»

Співорганізаторами навчального заходу виступили Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Національний університет  охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика, ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини», Світова федерація українських лікарських товариств (СФУЛТ). Семінар включено до заходів безперервного професійного розвитку (БПР). 

Вступним словом розпочала роботу семінару завідувачка кафедри кардіології Національного університету охорони здоров’я України ім П.Л.Шупика професорка Марина Долженко. У продовження президент СФУЛТ професор Андрій Базилевич зазначив що, такі науково-практичні конференції проходять у Львові вже 15 років, лише 25 лютого минулого року з відомих причин  не змогли його провести. Професор Базилевич також розповів, як наші колеги зі всього світу допомагали медицині України вистояти цей непростий рік. 

З першою доповіддю «Біль у спині» виступила президент Української асоціації остеопорозу, керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно–рухового апарату Інституту геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України, професорка Наталія Григор’єва. 

Висвітлючи питання перебігу захворювання внутрішніх органів під час війни з доповідю «Мультисистемний запальний синдром діагностика та лікування» виступила завідувачка кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Данила Галицького професока Валентина Чоп’як.

Зважаючи на актуальність питань коморбідності при СOVID 19 цьому було посвячені 3 доповіді. Наші колеги з Ужгорода – професор Іван Чопей, доцент Ксенія Чубірко та асистент Артур Курах зупинилися на можливості профілактики та прогнозу важкого перебігу COVID-19. Також було поставлений акцент на кардіоваскулярний ризик. З даними, одержаними при аналізі 555 випадків COVID-19 в Першому територіальному медичному обєднанні міста Львова виступив професор Євген Скляров в співавторстві з доцентом Оксаною Капустинською та генеральним директором об’єднання Олегом Самчуком.

Продовжив тему змін серцево-судинної системи та СOVID-19 доповіддю  професор Юрій Федоров

Завідувач кафедра пропедевтики внутрішньої медицини  ЛНМУ ім. Данила Галицького професор Роман Дутка у своєму виступі «Метаболічний синдром клініка, ускладнення» зупинився на багатоликості та системності змін у таких пацієнтів.

Цікавим і актуальним був комплексний підхід до тактики ведення пацієнта з цукровим діабетом 2 типу та множинними факторами серцево-судинного ризику, презентований професоркою Вікторією Сергієнко.

Завершився семінар аналізом дії та використання нових пероральних антикоагулянтів (НОАК) у сучасній клінічній практиці, в якому доцентка Ірина Чубучна подала практичний алгоритм використання.  

Доступ до перегляду семінару залишається відкритим для повторного ознайомлення

< href="https//www.yotbe.com/wtch?v=MkMlRmvosM">https//www.yotbe.com/wtch?v=MkMlRmvosM

У науковому семінарі взяли участь понад 2700 лікарів різних спеціальностей (кардіологія, ревматологія, гастроентерологія, пульмонологія, інфекційні хвороби, ендокринологія, нефрологія) з усіх регіонів України. 

За інформацією кафедри пропедевтики внутрішньої медицини

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]