[]У межах багаторічної співпраці Львівського та Варшавського медичних університетів, за незмінної підтримки Екстреної служби повітряної авіації Польщі, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства охорони здоров’я Польщі здійснено проєкт «Покращення локального і регіонального потенціалу системи екстреної медицини в Україні». В основі проєкту лежить поєднання навчального та лікувального процесів.
Ініціаторами проекту стали директор Екстреної служби повітряної авіації Польщі, професор Варшавського медуніверситету та гостьовий лектор Львівського національного медичного університету Роберт Галонзковський та доцент кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, лікар ВНМД ЛШМД Наталя Іжицька. Вони запропонували реалізацію ідеї через створення симуляційного центру для практичного навчання медиків та доукомплектування відділення невідкладної медичної допомоги Львівської міської клінічної лікарні швидкої допомоги необхідним сучасним медичним обладнанням.
Проєкт «Покращення потенціалу національної та регіональної системи медичного порятунку в Україні» фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Завдяки співпраці з польськими партнерами медичний персонал, студенти-медики та інтерни матимуть змогу навчатися на сучасних симуляторах, а викладачі – отримати додаткові компетенції. Зокрема, студенти-медики та інтерни зможуть проходити навчальні практики в сучасному відділенні екстреної медичної допомоги клінічної лікарні швидкої допомоги Львова, яка отримає додаткове нове обладнання як клінічна база нашого Університету. Це дозволить проводити якісну швидку діагностику та ефективно рятувати пацієнтів у станах загрози життя.
Також викладачі пройдуть у межах проєкту інструкторську сертифікацію за міжнародними стандартами CLS і PLS для надання невідкладної допомоги дорослим і дітям та ITLS для надання допомоги при травмах. Всього закуплено обладнання для симуляційного навчального центру ЛНМУ імені Данила Галицького на 1,5 млн. грн.
Організатори проєкту висловлюють вдячність за співпрацю та допомогу в реалізації проекту Міністерству закордонних справ Польщі, зокрема пані Барбарі Міхаловскій, Міністерству охорони здоров’я Польщі, Службі екстреної медичної авіації Польщі, зокрема його директорові, професору Роберту Галонзковському та координаторові проєкту, доктору Марціну Подгурському, керівництву Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.
За інформацією координатора проєкту, доцента кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького Наталі Іжицької
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>
[]