[]22-23 вересня у Дрездені (Німеччина) відбувся щорічний міжнародний симпозіум Kopftge 2023 на тему «Аналогові та цифрові складові успішної роботи лікарів-стоматологів. Командні технологічні інновації в сучасній стоматологічній практиці». В його роботі взяв участь та виступив завідувач кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Юрій Вовк.

У перший день симпозіуму пройшло два майстер-класи інтерактивний, який очолював керівник і засновник технологічної компанії Thertecc GmbH∓Co.KG Крістіан Вагнер (Christin Wgner) та цікавий hnds-on курс лікаря-стоматолога з Австрії, присвячений питанням успішної фотопрезентації результатів стоматологічної роботи.

Програма симпозіуму передбачала виступи лікарів-практиків з питань особливостей функціональної, клінічної та інструментально діагностики, їх послідовності виконання для логічного формулювання міждисциплінарного діагнозу лікарями-стоматологами. Дуже цікавою була лекція засновника технології Centric Gide  Крістіана Вагнера з питань ефективної комунікації між зуботехнічною лабораторією та стоматологічною клінікою в умовах роботи аналоговими та віртуальними інструментами передачі структурно-функціональних показників хворих.

  75 хвилин тривала доповідь-лекція завідувача кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО, професора Юрія Вовка.  Доповідач  висвітлив командні підходи та клінічно-інструментальні алгоритми визначення просторових параметрів фізіологічного співвідношення щелеп при діагностиці та лікуванні дисфункціональних розладів краніомандибулярної системи пацієнтів. Доповідь-лекція викликала велике зацікавлення та дискусію з питань розроблених нашими науковцями концепцій діагностичного процесу та особливостей застосування виготовлених цифровим способом функціональних стабілізуючих сплінтів і подальшої протезної реабілітації хворих.

Під час наступного дня симпозіуму його учасники ознайомилися з клінічними доповідями, у яких висвітлені цікаві практичні аспекти роботи у центрику, встановленому цифровими технологіями німецькими лікарями-стоматологами різних спеціальностей. 

 Симпозіум завершився цікавою та жвавою дискусією, під час якої обговорювали  майбутні напрямки досліджень для вдосконалення надання допомоги хворим з різноманітними структурно-функціональними порушеннями та розладами стоматогнатичної системи.

За інформацією кафедри хірургічної та ортопедичної стоматології ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]