[]Нещодавно у Каліському Університеті імені Президента Станіслава Войцеховського (м. Каліш, Республіка Польща) відбулася ІII Всесвітня конференція здоров’я родини. Захід пройшов за участі Всесвітнього інституту здоров’я сім’ї. У цьому великому міжнародному заході взяли участь представники Польщі, США, Великобританії, Албанії, Італії, а також України з Києва, Житомира та Львова.

Метою конференції було створення міжнародного форуму для обміну та аналізу результатів досліджень, проведених у Польщі та в усьому світі. Головною темою міжнародного форуму був стан громадського здоров’я в Польщі та світі. Базовим був виступ «Історія та сучасний стан здоров’я в Польщі» професора Вітольда Затонського з Каліського Університету. Також обговорювалися такі теми, як погіршення здоров’я, лікування тютюнової залежності, економічна доступність алкоголю та сигарет тощо.

Урочисте засідання Сенату Каліського Університету відбулося в театрі ім. Войцеха Богуславського і розпочалося з церемонії присвоєння звань доктора Honoris Cs двом видатним ученим, тісно пов’язаним з університетом – британському епідеміологу, професорові Пітеру Бойлю (1951-2022) та одному з лідерів охорони здоров’я в Європі та Польщі, доктору Матеушу Затонському (1987-2022). Учасником конференції став всесвітньо відомий експерт у галузі міжнародного гуманітарного права, прав людини та міжнародного кримінального права, викладач університетів Нью-Йорка та Оксфорда, радник урядів США та Ізраїлю проф. Теодор Мерон, який присвятив свою лекцію юридичним аспектам військових подій в Україні.

Участь у цьому престижному заході взяв професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 ЛНМУ імені Данила Галицького, президент СФУЛТ, член правління ВУЛТ Андрій Базилевич. Він виступив з доповіддю, у якій від імені українських медиків висловив вдячність керівництву та всьому колективу Каліського університету за підтримку України, нашої охорони здоров’я та прихисток 250 переселенців, як і зараз проживають в кампусі університету. Окремо він подякував за оперативне надання манекенів для ЛНМУ імені Данила Галицького, з допомогою яких команда інструкторів нашого Університету проводила тренінги для медиків та студентів у Львові. 

Окрему сесію, яка була преконференційною, присвятили ситуації в Україні. Було проведено  аналіз правових варіантів запровадження санкцій і покарань проти Росії та відповідальності в сучасному міжнародному праві. З цього питання виступила доктор Ева Салкевич-Муннерлін з Каліського університету. Представниця Української асоціації міжнародного права, проф. Ольга Буткевич (Київ) торкнулася питання  можливості скасування права вето Росії в ООН, що є предметом обговорення в контексті ефективності міжнародних дій. 

Виступи спікерів сприяли кращому розумінню правових аспектів та обов’язків, пов’язаних із актуальними політичними та соціальними викликами в контексті війни в Україні. 

За інформацією кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]