7 грудня у Львові відбувся форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря». Він став дискусійною платформою для обговорення та висвітлення питань інформаційної доступності, підвищення обізнаності про ключові аспекти здоров’я, зокрема, в територіальних громадах, розвиток практичних рішень для створення інклюзивного середовища і підтримки здорового способу життя. Захід був частиною стратегії безбар’єрності, яку активно підтримує Перша Леді України Олена Зеленська.
Форум зібрав понад 200 учасників, 20 спікерів та експертів, а також представників батьківського самоврядування, які поділилися досвідом та власними історіями. Серед них були представники учнівського самоврядування та батьківських комітетів; вчителі, директори закладів освіти; психологи; представники інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері громадського здоров’я та інклюзії; люди з інвалідністю.
Головними організаторами були учасники проєкту Львівської ОВА «Почуй лікаря», з яким тісно співпрацює ЛНМУ імені Данила Галицького. Відомо, що за час існування проєкту для учнів у школах студенти-медики під керівництвом досвідчених лікарів та експертів провели вже понад 630 лекцій для більш ніж 24 тис. учнів про основні аспекти здорового способу життя, важливість турботи про здоров’я, профілактику найбільш поширених захворювань тощо.
Партнерами заходу стали Національна служба охорони здоровʼя України та Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, численні представники якого взяли у ньому участь. Зокрема спікерами Форуму були проректорка з наукової роботи Університету, професорка кафедри ендокринології Вікторія Сергієнко, аспірант кафедри дитячої хірургії, дитячий лікар-уролог «Клінічного центру дитячої медицини» Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Світозар Халак, а також лікарі, експерти та студенти.
Учасники форуму розглянули такі важливі питання, як маршрутизація, профілактика захворювань; програми з підтримки психічного здоровʼя та реалізації реформи шкільного харчування, які працюють на національному та обласному рівні; розлади харчової поведінки (РХП); вплив психоактивних речовин на організм людини; Hidden disability: розлад дефіциту уваги (РДУГ), аутизм (РАС), тривожний розлад та інші нейровідмінності; питання сексуальної освіти. Присутні обговорили результати реалізації Стратегії реформи шкільного харчування, яка впроваджується з ініціативи Першої Леді, а також плани, пріоритети та підсумки 2024 року проєкту «Почуй лікаря».
У Форумі взяв участь очільник Львівської ОВА Максим Козицький. Він розповів зокрема про поточні виклики та напрацювання Стратегії психічного здоров’я, яка стала можливою завдяки ініціативі Першої Леді Олени Зеленської та її наскрізному меседжу питання ментального здоров’я. Голова ОВА висловив особливу подяку волонтерам «Медико-психологічної допомоги», які продовжують до сьогоднішнього дня зустрічати на Головному залізничному вокзалі евакуаційні потяги.
Учасники зібрання обговорили питання створення центрів психологічної допомоги при кластерних лікарнях та створення сучасних центрів медико-психологічної допомоги з виїзними бригадами, лабораторними відділеннями, а також підготовку кваліфікованих спеціалістів у львівських університетах, зокрема ЛНМУ імені Данила Галицького.
Також під час заходу очільник Львівської ОВА Максим Козицький вручив подяки волонтерам проєкту, студентам Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького: Роману Прокопіву (1 курс), Уляні Книш, Маркіяну Шереметі (3 курс) та Вікторії Подолюк (4 курс).
За інформацією наукового відділу
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua