[]У суботу, 6 червня, відбулася онлайн зустріч організаторів та учасників Канадсько-Української програми медичних стажувань для лікарів педіатричних спеціальностей “krine Peditric Fellowship Progrm”.
Віртуальне єднання організаторів, натхненників і учасників цієї програми відбулося під патронатом керівників проєкту – професора Мирослави Ромах (MSc, MD, FRCPC) і професора Джеймса Т. Рутки (MD, PhD, FRCSC). Крім того, з Північної Америки вийшли на зв’язок лікар-невролог Крістіна Ґоу і українка Ольга Тичківська, яка перебуває зараз там в ординатурі; спеціаліст з дитячої онко- і гематології, нейроонколог, проф. Ерік Боуфет; дитячий загальний і торакальний хірург Шаріфа Гімідан (усі – з SickKids, Торонто, Канада), лікар-нейрохірург Ейша Крістіан (Лос-Анджелес, США).
З українського боку в зустрічі взяли участь близько 20 лікарів різноманітних спеціальностей (нейрохірурги, педіатри, неонатологи, онкологи, радіологи, анестезіологи-реаніматологи, хірурги і навіть оториноларинголог) з Києва, Львова, Ужгорода, Луцька, Одеси, Дніпра. Серед них були і працівники ЛНМУ імені Данила Галицького завідувач кафедри дитячої хірургії, доцент Андрій Кузик, асистент кафедри дитячої хірургії Юрій Колівошка та асистент кафедри оториноларингології, к. мед. н. Олександр Семенюк.
Зазвичай місяць червень канадські фахівці називають українським, адже на цей час у них заплановано візити в Україну. На жаль, пандемія COVID-19 змінила цю добру традицію (сподіваємось, що лише відтермінувала). Професор Дж. Рутка розпочав з презентації пройденого шляху – від його приїзду до Львова в 2013 році до прийому на стажування українців у 2019 році. Учасники зустрічі обговорили свої особливості роботи в умовах самоізоляції пацієнтів.
Українські колеги похвалилися своїми здобутками, успіхами і планами. Відзначалось, що завдяки програмі багатьом українським лікарням надано матеріально-технічну підтримку, відбулися навчальні візити канадських спеціалістів і стажування українських лікарів у Канаді. Багаторічна робота Канадсько-Української програми медичних стажувань для лікарів педіатричних спеціальностей здійснюється за фінансової підтримки SickKids Fondtion та громади українців у Канаді, які продовжують надавати програмі свої пожертви.
За інформацією Олександра Семенюка, к. мед. н., асистента кафедри оториноларингології
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>
[]