[]З огляду на стрімке поширення світом вірусу SRS-CoV-2, його здатність швидко змінюватися, набуваючи ще більш загрозливих для людини різновидів, світова наука продовжує зосереджувати зусилля на дослідженні ефективних засобів протидії пандемії. Здобутки науковців усього світу в цьому напрямі є чи не найбільш обговорюваними новинами у науковому середовищі та медіапросторі.
13-14 жовтня 2022 р. у м. Островець Свєнтокшиський (Республіка Польща) в Академії прикладних наук імені Юзефа Голуховського відбулася міжнародна конференція «Нова велика криза. Обличчя, перебіг і наслідки пандемії COVID-19» («Nowy Wielki Kryzys. Oblicz, przebieg i sktki pndemii COVID-19»). Вона стала першим заходом у Польщі, під час якого науковці та студенти з різних країн світу ґрунтовно проаналізували причини та наслідки «світової чуми» у різних сферах життя.
Організаторами конференції стали Академія прикладних наук імені Юзефа Голуховського, Центральноєвропейський інститут стратегічний досліджень та аналізу, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Міжнародний кавказький університет у Тбілісі, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
Наукову раду конференції склали науковці з республіки Польщі, Грузії, України, Румунії, Данії, Індії, Бразилії, Греції, Чехії, Болгарії, Литви, Сербії.
До складу делегації ЛНМУ ім. Данила Галицького, яка взяла активну участь з цікавими та актуальними доповідями, увійшли професор кафедри біофізики Роман Фафула, доценти Ірина Пилипчук (кафедра акушерства і гінекології), Петро Покотило (кафедра нормальної анатомії), Микола Шевчук (кафедра патологічної анатомії та судової медицини, онлайн) та студентка 4 курсу медичного факультету №1 Софія Пилипчук.
Наукова програма заходу містила понад 60 доповідей та презентацій щодо останніх результатів фундаментальних досліджень у сфері медицини, економіки, політології, соціології та безпеки. З огляду на складну ситуацію не лише в нашій країні, але й у світі, організатори конференції вирішили провести захід у гібридному форматі. На конференції у синхронному режимі працювали 8 паралельних секцій із доповідями у форматах офлайн та онлайн. Було охоплено широкий спектр тематики під час усних презентацій робіт та дискусій.
Впродовж роботи конференції неодноразово заторкувалася тематика широкомасштабної та агресивної війни росії проти України, учасники заходу задекларували абсолютну підтримку нашої держави у цей непростий час.
За інформацією деканату медичного факультету №1
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]