З 10 до 13 травня у Копенгагені (Данія) відбувся Перший об’єднаний конгрес Європейської асоціації дитячих ендокринологів (ESPE) та Європейської асоціації ендокринологів (ESE), який згуртував провідних науковців та клініцистів із різних країн світу.
Понад 800 лікарів-ендокринологів, експертів, науковців з різних країн світу з’їхалися на три дні до столиці Данії, аби обговорити сучасні проблеми діагностики та лікування ендокринних захворювань, поділитися власним досвідом та почути про здобутки колег, встановити нові контакти.
У топовому заході європейської медичної науки взяла участь завідувачка кафедри ендокринології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професорка Аліна Урбанович.
Програма конгресу передбачала лекційні доповіді, панельні дискусії, майстер-класи та різноманітні заходи з метою представлення сучасних наукових досягнень, обміну досвідом та налагодження міжнародної наукової співпраці. У межах наукової програми було висвітлено широкий спектр тем: інноваційні підходи до діагностики та лікування ендокринної патології, персоналізована терапія, новітні фармакологічні розробки, питання профілактики, а також міждисциплінарна інтеграція ендокринології з іншими галузями медицини.
На конгресі було представлено результати наукової роботи кафедри ендокринології у чотирьох доповідях: ««Зв’язок дефіциту вітаміну B-12 і фолієвої кислоти з функцією щитовидної залози /Association of vitamin B-12 and folic acid deficiency with thyroid function» (А.Урбанович, М.Юськів), «Вплив дефіциту вітаміну d у пацієнтів з ожирінням на функцію щитовидної залози та печінки/ Іnfluence of vitamin d deficiency in patients with obesity on thyroid gland and liver function» (А.Урбанович, С.Плахетко), «Рівень мелатоніну у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з розладами сну та без них /Melatonin levels across patients with type 2 diabetes mellitus with and without sleep disorders» (С.Шикула, А.Урбанович) та «Нетрадиційне використання безперервного моніторингу глюкози: опис конкретного випадку/Unconventional use of continuous glucose monitoring: case report» (Ф.Ланюш, М.Боровець, А.Урбанович).
Участь наших науковців у міжнародних форумах такого рівня дозволяє розширювати горизонти наукових пошуків та розробок та інтегруватися в європейську медичну еліту.
За інформацією кафедри ендокринології
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua