На початку вересня МОЗ України створило робочу групу щодо визначення опорних центрів з підготовки протезистів-ортезистів. 18 вересня в Університетській клініці Харківського національного медичного університету відбулось установче засідання цієї групи під головуванням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка

Як зауважив Віктор Ляшко,- «Упродовж довгого часу Україна не мала жодних академічних програм із підготовки протезистів, а спеціалістів потрібного фаху ми готували в межах програм з підвищення кваліфікації технічних спеціалістів. Проте війна поставила перед нами нові виклики, на які ми маємо швидко та ефективно реагувати, адже щодня від російських обстрілів страждають військові й цивільні, дорослі й діти. Наше завдання – забезпечити їх якісною медичною допомогою в Україні».

До складу робочої групи увійшли представники чотирьох вищих навчальних медичних закладів, які отримали ліцензію на провадження освітньо-професійної програми “Протезування-ортезування” другого (магістерського) рівня вищої освіти:

  • Оксана Макар завідувач кафедри реабілітації Львівського національного медичного університету  імені Данила Галицького
  • Тетяна Бакалюк  професор кафедри медичної реабілітації Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського 
  • Олександр Владимиров завідувач кафедри реабілітаційної медицини, фізичної терапії і спортивної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика 
  •  Микола Литвиненко  декан 4 медичного факультету Харківського національного медичного університету

Всі учасники робочої групи виступили з короткими доповідями, у яких було висвітлено стан впровадження даної освітньої програми  в базових університетах та представлені пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу. 

Своєю чергою доповіді презентували представники Міжнародного комітету Червоного Хреста та Школи реабілітаційних наук Human Study (Німеччина), що дозволило  учасникам засідання ознайомитися з міжнародним досвідом та окреслити напрямки подальшої співпраці в сфері розвитку освітніх послуг в сфері протезування-ортезування в Україні.

Після засідання для  учасників зустрічі  була проведена екскурсія Університетською клінікою Харківського національного медичного університету та продемонстрована  мобільна клінічна протезно-ортопедична лабораторія, яка була розгорнута при університеті завдяки підтримці Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Учасниками заходу були й  представники протезно-ортезних підприємств, зокрема – реабілітаційного центру Superhumans Center, який, до слова, є клінічною базою для підготовки майбутніх протезистів та ортезистів, що освоюють цю спеціальність  у Львівському національному медичному університеті  імені Данила Галицького.

За інформацією кафедри реабілітації

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua