Досвід Центру молекулярного дизайну та кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького в реалізації міжнародних проєктів переймали докторанти Медичного університету Білостоку (Республіка Польща).
Професор Роман Лесик, на запрошення Докторської школи наших партнерів, прочитав кілька лекції. А ділитися професорові було чим – лише впродовж останніх років команди за його участю перемогли в конкурсах на отримання кількох грантів:
- Польського національного агентства з питань академічного обміну (NAWA) на реалізацію наукового проекту «Моноклональні антитіла в поєднанні з похідними тіазолідинону як сучасна протиракова стратегія», який було реалізовано разом із польськими колегами Медичного Університету в Білостоці;
- Національного фонду досліджень України (НФДУ) на проєкт під назвою «Розбудова дослідницької інфраструктури екосистеми дизайну ліків».
Докторанти довідалися про особливості написання наукових статей, презентацій наукових досліджень, сучасних оцінок наукової діяльності у контексті наукометрії.
Також науковець поділився досвідом пошуку зовнішнього фінансування на дослідження, акцентував на білатеральних грантах та важливості наукових комунікацій в межах різних конференцій.
Як продовження співпраці з Медичним університетом Білостока готуються дві заявки для участі в грантових програмах “Горизонт Європа”, запланована участь професора Романа Лесика у міжнародній школі молодих вчених в якості ключового спікера. У даний час успішно виконуються 3 дисертації докторантів з Білостока за співкерівництвом професорів Анни і Кшиштофа Бєлявських та професора Романа Лесика. У планах – створення наукового консорціуму наших університетів-партнерів з науковим інститутом Гюстав Руссі (Париж), кафедрами фармацевтичного профілю Ягеллонського університету і Литовським університетом наук про здоров’я (Каунас, Литва).
Впевнені, що найкращі практики, які вдалося застосувати нашим Центру, Національному контактному пункту для підтримки учасників програми «Горизонт Європа» у галузі охорони здоров’я та кафедрі будуть не тільки корисними для польських молодих науковців, а й дозволять налагодити ще тісніші партнерські звʼязки у майбутньому.
За інформацією кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії
Відділ комунікації і промоції