[]Літня пора – не лише час канікул, відпусток та відпочинку. Для когось – це чудова нагода «прокачати» вміння та навички чи отримати нові знання.
Професор кафедри хірургії, пластичної хірургії та ендоскопії ФПДО Андрій Стасишин впродовж тижня з 26 по 30 червня пройшов стажування в Клініці загальної, онкологічної та баріатричної хірургії Незалежної державної клінічної лікарні імені професора Вітольда Орловського в Варшаві. Відбулося це на запрошення керівника Клініки, що діє в межах Центру медичного післядипломного навчання, професора Вєслава Тарновського.
Стажування стосувалося насамперед вивчення способів та методів ведення баріатричних операцій у хворих з ожирінням різних ступенів. Варшавська клініка є провідною в цій галузі – понад 20 тисяч пацієнтів отримує тут щорічно медичну допомогу. Завдяки сучасним методикам діагностики, передопераційної підготовки, новим видам операцій та післяопераційного спостереження за пацієнтами і програмі Міністерства охорони здоров’я тут створено один з найбільших центрів метаболічної хірургії в Польщі.
Курс навчання передбачав участь українського хірурга у повномасштабному процесі допомоги пацієнтові – від діагностики, до асистування при проведенні операції та післяопераційному догляді.
Як зауважує професор Андрій Стасишин, отримані знання та навички дозволять в майбутньому впровадити новий вид операцій на клінічній базі кафедри хірургії, пластичної хірургії та ендоскопії ФПДО – в лікарні Святого Пантелеймона 1-го ПМО Львова – це робот-асистована d Vinci операція SSI (Single nstomosis sleeve ilel bypss). Перевагами даної операції, у порівнянні з іншими мальабсорбтивними втручаннями є зменшення кількості інтра- та постопераційних ускладнень, тривалості операції, кращі показники у лікуванні цукрового діабету 2 типу і зменшення маси тіла.
Довідка. Баріатрична хірургія – єдиний науково визнаний метод ефективного клінічного лікування з економічною доцільністю, що застосовується не лише для зменшення маси тіла, а головне – для усунення метаболічних розладів та ускладнень основного захворювання. Питання вибору баріатричної операції досить складне. На сьогодні не існує жодного різновиду таких втручань, яке б не мало недоліків. Більшість баріатричних хірургів під час вибору методу хірургічного лікування керуються такими критеріями ступінь ожиріння, тяжкість супутніх захворювань, морфофункціональний стан шлунка і кишечника, психоемоційний стан пацієнта, показники ліпідного і вуглеводного обмінів, особливості харчової поведінки хворого.
Баріатричні операції сприяють до 60% зниженню надмірної МТ, а використання сучасних малоінвазивних технологій, лапароскопічні та роботичні методики дозволяють знизити кількість післяопераційних ускладнень.
За інформацією кафедри хірургії, пластичної хірургії та ендоскопії ФПДО
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]