9 січня у Стоматологічному медичному центрі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася відкрита лекція професора Лувенського католицького університету (Брюссель, Бельгія), візит-лектора нашої Alma Mater Рафаеля Ольшевскі.
Захід, який організувала кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії ЛНМУ імені Данила Галицького спільно з медичним центром «Superhumans Lviv», відвідали представники професорсько-викладацького складу, лікарі-інтерни та студенти-стоматологи.
Від імені ректорату Університету лектора та учасників заходу привітала керівник відділу міжнародних зв’язків та євроінтеграції, професор Тетяна Негрич, яка підкреслила важливість міжнародної співпраці у різних напрямках. Представляючи лектора, завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії професор Ян Варес зазначив, що професор Ольшевскі з перших днів військової агресії проти України висловив свою підтримку, орґанізовуючи збір матеріалів та інструментарію для проведення остеосинтезу кісток серед європейських виробників та медичних закладів та передачу їх українським лікарям для надання допомоги пораненим.
Професор Рафаель Ольшевскі присвятив свій виступ непересічному питанню – «Єгипетські мумії з Брюссельського Королівського музею мистецтв та історії: секрети, відкриті за допомогою комп’ютерного сканування та 3D-друку».
У своїй лекції спікер, який має подвійну базову медичну освіту – «Стоматологія» та «Медицина» та є визнаним європейським фахівцем у царині оральної та щелепно-лицевої хірургії, оральної радіології, розповів про наукові напрями роботи, пов’язані з інноваційними технологіями, що дозволяють створювати фізичні об’єкти шляхом пошарового нанесення матеріалів за допомогою комп’ютерного сканування та 3D-друку.
Як пояснив професор, ці технології уможливлюють вивчення мумій, не руйнуючи їх, оскільки наочно відтворюють певні частини органів чи структури завдяки комп’ютерному скануванню детальних зображень внутрішніх структур, таких як кістки, щелепи, залишки тканин, а також артефактів, що були вкладені в мумії, або навіть слідів стародавніх процедур бальзамування.
Окрім очевидної оригінальності та масштабів дослідження, яке на сьогодні є найбільшим у світі за чисельністю обстежених експонатів, присутніх вразили відмінності у культурі і історії. Цікаво було ознайомитися з інформацією, як технології допомагають зрозуміти життя, хвороби давніх людей, чим вони лікувалися, пізнати вірування та практики стародавніх єгиптян, ритуали поховання та бальзамування.
Організатори та учасники заходу висловлюють щиру вдячність лекторові та надію на подібні цікаві та інформативні заходи у майбутньому, оскільки інтеграція сучасних наукових методів із традиційними археологічними дослідженнями значно розширює наше уявлення про минуле.
За інформацією кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.