[]Упродовж 26-29 жовтня 2023 року в стінах Ужгородського національного університету (УжНУ) відбулася І Міжнародна науково-практична конференція проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України «Євроінтеграція української освіти й науки проблеми та виклики». Участь у конференції взяли близько 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України.
Організаторами наукового заходу, який вперше проводився в Україні у такому форматі, виступили Видавничий дім «Гельветика», Центр українсько-європейського наукового співробітництва та УжНУ.
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького на конференції представила проректор з наукової роботи, професор Вікторія Сергієнко.
У межах конференції було закцентовано на поточних проблемах наукової діяльності у закладах вищої освіти України, трансформації парадигми підготовки наукових кадрів України, зокрема аспектам євроінтеграції аспекти, трансформації інструментів освітнього цифрового простору та перспективам вітчизняної науки.
Враховуючи міждисциплінарний характер конференції, тематика доповідей була досить різноплановою. Виступи учасників стосувалися актуальних питань функціонування освіти, науки і суспільства у сучасних складних соціально-економічних умовах. Учасники конференції ділилися власним досвідом керівництва науковою діяльністю, обговорювали кроки, зроблені на шляху до європейського наукового співтовариства, проблеми і перспективи сучасної науки.
Представники з переміщених закладів вищої освіти розповідали про трагічні події, які змусили їх покинути свої домівки і розгортати діяльність в інших умовах. Зокрема, нікого не зміг залишити байдужим трагічний досвід Бердянського державного педагогічного університету, який залишившись у прямому розумінні «університетом без стін», не лише зумів зберегти науковий та педагогічний склад, а й якісно розвивається далі, досягає нових звершень та демонструє незламний дух Української нації.
Перспективи розвитку науки в Україні багато в чому залежать не тільки від здатності науковців працювати на високому професійному рівні, їх подальшої інтеграції в міжнародну наукову спільноту, а й від активної і принципової позиції самих учених щодо захисту інтересів вітчизняної науки та українського народу. А пріоритетними векторами для розвитку конкурентного наукового середовища є належне фінансування, кадрове забезпечення, кооперація та інтеграція у світову науку.
За інформацією наукового відділу
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]