Проблеми ментального здоров’я були та залишаються актуальними для України, де вже третій рік тривають бойові дії, руйнування та смерті приходять у мирні міста й села, жертви серед цивільного населення невпинно зростають. Завдяки сприянню ВООЗ, в державі діє програма підтримки психічного здоров`я на первинній ланці – mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) .

Щоб забезпечити сталість підготовки фахівців за цією програмою, ВООЗ у партнерстві з Координаційним центром КМУ / Mental Health UA та Міністерством охорони здоров’я України розпочали впровадження mhGAP у додипломну та післядипломну медичну освіту.

16-18 вересня в Києві у межах підготовки до інтеграції компонентів mhGAP у навчальні програми було проведено триденний воркшоп із залученням ректорів   всіх медичних закладів вищої освіти України. Мета заходу – ознайомити учасників з програмою mhGAP та її інструментами, поділитися досвідом перших кроків інтеграції mhGAP у навчальні програми у пілотних університетах, розглянути методологію навчання та концепцію інтеграції mhGAP у вищу медичну освіту.

Серед подальших кроків – масштабування навчання за програмою mhGAP у всіх медичних університетах України. Завдяки цьому студенти, інтерни та медичні працівники на рівні післядипломної освіти зможуть отримати необхідні знання та навички для надання допомоги пацієнтам, які мають психічні та неврологічні розлади.

До заходу долучився міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який обмінявся з учасниками думками щодо впровадження послуг із психічного здоров’я на рівні первинної медичної допомоги та ролі університетів у цьому процесі.

Довідка: mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із психічного здоров’я кадрів (наприклад, сімейних лікарів) до надання допомоги людям із психічними розладами. Керівництво mhGAP та його версія для надзвичайних гуманітарних станів пропонує медичним працівникам загальної практики протоколи діагностики та ведення поширених психічних розладів, таких як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад, суїцидальна поведінка, розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, та інших розладів.

За інформацією ВООЗ в Україні

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua