Сьогодні в Києві відбувся важливий захід для усієї медичної спільноти України – Національний форум охорони здоровʼя. Мета його проведення – покращення доступності та якості медичних послуг в умовах воєнного стану, забезпечення фінансового захисту пацієнтів та медичних працівників, підвищення престижності медичної професії, активне залучення молоді до її розвитку.
Захід став майданчиком для відкритої розмови між представниками держави, експертами й медичною спільнотою щодо ключових викликів у системі охорони здоров’я.
До участі у Форумі долучилися народні депутати України, представники МОЗ, НСЗУ, територіальних громад, медичних навчальних закладів.
Ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професор Орест Чемерис брав участь у пленарному засіданні та панельних дискусіях. На одній із них – «Перспективи розвитку медичної професії: освіта, професійні стандарти та лікарське самоврядування» він виступив із доповіддю.
В ній він зупинився на аналізі шляхів реформування вищої медичної освіти в Україні та розповів, як це реалізовується у формі пілотного проєкту на базі ЛНМУ ім. Данила Галицького. Університет вже пройшов шлях реформування у Державне некомерційне підприємство, що дозволить на одній платформі обʼєднати навчальний заклад:Університет та медичну установу:Університетську лікарню.
Процес створення останньої активно триває – кілька тижнів тому Кабінет Міністрів України прийняв рішення, яким ЛНМУ під Університетську клініку передано Львівську обласну клінічну лікарню. Університетська спільнота усвідомлює відповідальність за успішне втілення реформи вищої медичної школи та необхідність базових змін- тісного симбіозу теоретичних знань та практичних навичок при підготовці нового покоління медиків. Лише таким шляхом можна створити необхідні умови для появи компетентних та конкурентних фахівців,- підсумував Орест Чемерис.
Учасники Національного медичного форуму долучилися до церемонії нагородження відзнакою «Майбутнє медичної професії».
Форум став важливим кроком до поглиблення діалогу між усіма учасниками системи охорони здоров’я — з фокусом на потребах пацієнтів, підтримці медичних працівників і впровадженні рішень, які справді змінюють медицину в країні.

