16-17 квітня у Кракові (Республіка Польща) відбулася І Міжнародна наукова конференція «Україна – 20 років після Помаранчевої революції: безпека Європи та світу у ХХІ столітті в контексті війни в Україні» («Ukraina – 20 lat po Pomarańczowej rewolucji: bezpieczeństwo Europy i świata w XXI wieku w kontekście wojny w Ukrainie»).

Організатором заходу став Університет комісії народної освіти в Кракові (Uniwersytet Komisji Edukacji narodowej w Krakowie) разом з Інститутом журналістики і міжнародних стосунків (Instytut Dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych) та Міждисциплінарною лабораторією досліджень війни в Україні (Interdyscyplinarne Laboratorium Badań Wojny w Ukrainie). 

Науковий майданчик об’єднав фахівців із Польщі та України, котрі розглянули широке коло питань міжнародної політики, європейської мілітарної та позамілітарної безпеки, різноаспектних викликів і загроз, що постали перед цивілізованим світом після 24 лютого 2022 року, а також зосередилися на аналізі докорінних суспільних змін в Україні після Помаранчевої революції. Усі учасники висловили переконання у необхідності розроблення нових дієвих алгоритмів протидії російському експансіонізму. 

Участь у роботі наукового форуму взяла співробітниця кафедри українознавства Львівського національного медичного університету мені Данила Галицького, доцент Наталія Гірна.

Під час панельної дискусії наша колега виступила із доповіддю «Російський націоналізм як імперіалізм в Україні проти європейської безпеки». У своєму виступі вона проаналізувала зростання російського імперіалізму після Помаранчевої революції, що перейшов від роздмухування ксенофобських настроїв, антизахідної риторики, заперечення існування України як держави до повномасштабного вторгнення та відвертого геноциду українського народу. 

Науковиця закликала наукову спільноту до продовження підтримки України, адже від нашої єдності залежить майбутнє Європи. Доцент Наталія Гірна також подякувала за розуміння української проблематики, за піднесення актуальної теми конференції, ґрунтовні дослідження, інтелектуальне збагачення та живе спілкування.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua