[]У межах роботи студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбуваються науково-практичні заходи для студентів 2-5 курсів.
Лекторій та майстер-клас «Переломи лицевих кісток сучасні принципи фіксації» для гуртківців провів завідувач кафедри, професор Ян Варес.
У теоретичній частині заходу професор ознайомив присутніх з діяльністю Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (O CMF) як найбільш авторитетної світової організації у царині травматології щелепно-лицевої ділянки, а також розповів про сучасні принципи фіксації кісткових фрагментів за умов переломів нижньої щелепи, верхньої щелепи, вилично-орбітального комплексу з акцентом на травму військового часу.
Під час практичної частини студенти мали змогу відпрацювати мануальні навички з тимчасового міжщелепного шинування за Айві, Ернстом, із застосуванням кортикальних гвинтів-фіксаторів та остеосинтезу з використанням інструментарію та фіксуючих пристроїв від провідних світових виробників Synthes (Швейцарія) та Delphos (Португалія) на фантомних пластикових моделях Synbone (Швейцарія).
Інструкторами практичного курсу виступили фахівці, які попередньо пройшли стажування в Асоціації черепно-щелепно-лицевого остеосинтезу (O CMF) та мають досвід у проведенні подібних маніпуляцій – доцент Володимир Вовк, асистент Назар Штибель, лікар-інтерн Ярема Варес.
Студенти отримали відповіді на численні запитання стосовно травматичних пошкоджень щелеп мирного та військового часу.
*
Лекторій та майстер-клас «Одно- і двоетапна імплантація. Негайне і відтерміноване навантаження» для гуртківців провели завідувач кафедри, професор Ян Варес та доцент Володимир Вовк.
Майбутні стоматологи дізналися про етапи і особливості одно- і двоетапної імплантації, переваги і недоліки негайного навантаження імплантатів, розглянули клінічні випадки і проаналізували доцільність застосування вказаних методик у різних клінічних ситуаціях.
Участь у майстер-класі дозволила студентам-гуртківцям відпрацювати практичні навички встановлення дентальних імплантатів на тваринних моделях та пластикових фантомах.
За інформацією студентського наукового гуртка кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]