В сучасних умовах навички з порятунку життя є одним з пріоритетів не тільки для студентів-медиків. Це критична необхідність для кожної людини, яка без перебільшення може врятувати комусь життя.
Щоб навчитися вчасно проводити базові реанімаційні заходи, студенти 4 курсу фармацевтичного факультету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького у грудні пройшли практично-теоретичний тренінг «Базова підтримка життя». Він ґрунтувався на засадах всесвітньовідомого навчального курсу першої допомоги Basic Life Support (BLS).
Навчання провели співробітники нашого Університету – асистент кафедри хірургії № 1, в.о. директора Університетського Навчального імітаційного центру Володимир Маріна та асистент цієї ж кафедри Олег Терлецький. Вони обидва є інструкторами BLS за протоколами Європейської ради реанімації/European Resuscitation Council (ERC).
Досвідчені тренери із застосуванням манекенів та іншого інвентаря провели кількагодинне навчання, де було більше практики, ніж теорії, під час якого охопили широкий спектр надзвичайних ситуацій.
Студенти мали змогу потренуватися спільно з фахівцями, які обрали своїм професійним покликанням безпеку та допомогу людям. Вони ознайомилися з основами серцево-легеневої реанімації та розглянули алгоритм дій при раптовій зупинці серця, непритомності, удавленню та інших станах. При цьому були відпрацьовані сценарії для осіб-потерпілих дорослого та дитячого віку.
Отримані навички надання домедичної допомоги постраждалим на долікарському рівні дозволять правильно та точно діяти у надзвичайних ситуаціях, від яких залежить власна безпека українців, життя та здоров’я рідних, близьких, друзів, колег.
За інформацією деканату фармацевтичного факультету
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua