[]Вчора, 3 грудня,  в приміщенні національного університету «Львівська політехніка» нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії Львівської облдержадміністрації. Відзначали кращих у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали півтори сотні студентів із різних навчальних закладів Львова.

«Ставте перед собою амбітні цілі, попри те, що вони здаються нереальними. Йдіть до своєї мети і ви її досягнете», – звернувся до молодих переможців голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Премії присуджували за проекти, дослідження, стартапи та статті, які мають значення для Львівщини, сприяють подальшому розвитку науки і суспільному прогресу. Серед відзначених – троє студентів Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Михайло Петришин – 6 курс медичного факультету, Данило Лесик та Володимир Орел – 3 курс цього ж факультету.

«Моя наукова робота – це дослідження на щурах, які частково можна переносити на людину. Я досліджував леміше-носовий орган у людини і щура, який відповідає за сприйняття феромонів. Мені було цікаво порівняти його у щура та людини, і виявили, що він є у людини. Адже раніше стверджували, що такий орган є лише у тварин.  Тепер думаю над подальшими дослідженнями, як цей орган впливає на наш настрій, сексуальний потяг, закоханість тощо. Тим паче це цікаво у період пандемії, де слизова оболонка носа відіграє важливу роль. Тішусь, що мою роботу виокремили. Грошову нагороду планую скерувати на подальші дослідження, адже тема надзвичайно актуальна», – розповів студент Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, лауреат премії Данило Лесик.

Висунення кандидатів для здобуття премії здійснювалось вченими радами або педагогічними радами закладів освіти, студентськими організаціями навчального закладу, громадськими освітніми організаціями або шляхом самовисування.

За інформацією ЛОДА

Відділ комунікації і промоції

< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.

[]