Відомо, що чим більше студенти залучені до різних позааудиторних заходів, тим вони краще навчаються. Позааудиторні заходи, серед яких: відвідування музеїв, концертів народних музичних і художніх колективів, відзначення річниць національних історичних дат тощо дозволяють студентам безпосередньо доторкнутися до української історії та культури.

7 листопада 2022р. студенти 1 і 2 групи першого курсу медичного факультету № 1 разом з доценткою кафедри кафедра українознавства нашого Університету Наталією Гірною мали заняття з історії України та української культури у львівському Музеї історії України. Він розміщується у пам’ятці епохи Відродження – так званій Массарівській кам’яниці, спорудженій у 1535 році. 

За майже п’ятсотрічну історію власниками цього будинку на площі Ринок, 24 були знані львівські патриції – Гібелі, Шольци, Шептицькі. Формування музейної експозиції пов’язане з іменем графа Дідушицького, який замовив виготовлення копій золотих артефактів і подарував їх містові. 

Під час екскурсії студенти дізналися, що нині у фондах Музею зберігається понад 2 тисяч пам’яток від найдавніших часів до початку ХХ ст. Незважаючи на те, що після 24 лютого найцінніші експонати довелося заховати, завдяки Збройним Силам України Музей продовжує приймати відвідувачів. 

Упродовж заняття студенти систематизували і закріпили свої знання з уже вивчених тем, адже оглянули 4 сектори експозиції – археологічний, Княжої доби, Козацько-гетьманської держави та Колекцію стародавніх рукописів і стародруків. 

Заняття, проведене у Музеї історії України, допомогло майбутнім лікарям краще засвоїти матеріал, дало можливість ознайомитися з надзвичайно багатою історико-культурною спадщиною українського народу, що, безперечно, сприятиме формуванню цілісної особистості лікаря. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua