20 лютого в інформаційному агентстві «Укрінформ» представники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького спільно з громадською організацією «Життя» провели експертне обговорення результатів проведення циклу занять для студентів-медиків про загрози новітніх тютюнових та нікотинових виробів.

 Навчальний модуль «Ризики для здоров’я, пов’язані зі споживанням новітніх тютюнових та нікотинових виробів» був проведений для студентів ІІІ курсу ЛНМУ в межах дисципліни «Соціальна медицина, громадське здоров’я». Курс був розроблений на основі наукових статей, даних Всесвітньої організації охорони здоров’я та власних досліджень, проведених науковцями університету, у співпраці з ГО «Життя».

 «Новітні тютюнові та нікотинові вироби становлять серйозну загрозу для здоровʼя людини. Ми розробили перший і наразі унікальний цикл занять, щоб забезпечити студентів-медиків сучасними знаннями та убезпечити їх від маніпуляцій та оманливої інформації від тютюнової індустрії. Результати курсу вже продемонстрували позитивний ефект, і ми раді поділитися нашим досвідом з іншими медичними університетами», – зазначив Тарас Гутор, завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я, відповідальний за лікувально-профілактичну роботу ЛНМУ ім. Данила Галицького.

 Під час модулю студенти дізналися про наслідки вживання тютюнових виробів для електричного нагрівання та електронних сигарет, синдром  EVALI, стратегії та підходи щодо попередження вживання тютюну, політику MPOWER відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном, антитютюнове законодавство в Україні.

За даними опитувань, проведених до та після навчального модулю, обізнаність про негативні наслідки від вживання будь-яких тютюнових та нікотинових виробів зросла на 8,5%.

Досвідом від проведених занять та проблематикою тютюнопаління поділилися студенти 3 курсу ЛНМУ ім. Данила Галицького Марія Хомич і Долотказіна Євдокія та студенти 6 курсу Стадник Ірина і Мисьо Олена.

В обговоренні взяли участь народні депутати України Михайло Радуцький, Лада Булах та Володимир Крейденко.

 До експертного обговорення долучилися викладачі та студенти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Державного торговельно-економічного університету та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

 

За інформацією кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua