Сьогодні у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького відбувся 8-й міжнародний симпозіум для молодих вчених «SMART LION 2024» «Війна в Україні: медична відповідь».

Оскільки ця подія відбувалася у День захисників та захисниць та Покрова Пресвятої Богородиці, то місію почати зібрання із Божого благословення було покладено на студентського капелана отця Ігоря Хомичака

Відтак модераторка заходу – голова Лікарської комісії НТШ,  член-кореспондент НАН України, професор Валентина Чоп’як запросила до слова гостей: заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Володимира Чорнія, начальника управління охорони здоров’я Львова Марту Матюшко.

Від імені керівництва Університету з вітальним словом виступила проректор з наукової роботи, професор Вікторія Сергієнко.

Вже стало доброю традицією проводити подібні заходи спільно із партнерами Університету. Наталія Тімко, очільниця  Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб привітала учасників симпозіуму  та побажала їм здобути на цьому науковому форумі якомога більше знань та практичних навичок. Програма цьогорічного «SMART LION» передбачала не лише обмін теоретичними знаннями, а й відпрацювання практичних навичок. Власне до підготовки практичної частини симпозіуму активно долучився ще один співорганізатор та партнер – Львівський державний університет безпеки життєдіяльності. Проректор з наукової роботи ЛДУБЖ професор Василь Попович закликав присутніх пам’ятати, що в країні вже 951 день триває війна, щодня ми втрачаємо наших мужніх оборонців. Учасники зібрання вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання. 

Власне з огляду на тривалі бойові дії в Україні та необхідність залучення якомога більшого числа громадян до оволодіння навичками невідкладної допомоги була визначена програма симпозіуму, зокрема круглий стіл на тему «Війна в Україні: види медичного втручання» та тренінг з відпрацювання дій після ракетного удару. До проведення останнього зголосилося кілька сотень учасників. Загалом же до участі у симпозіумі «SMART LION 2024» зареєструвалося більше 700 охочих. 

За легендою, після ракетного удару відбулося влучання в кілька будівель та їх займання. В зруйнованих спорудах залишилися заблокованими поранені люди. Служба з надзвичайних ситуацій прибула на місце події, щоб надати допомогу потерпілим та погасити пожежу. Курсанти ЛДУБЖ продемонстрували злагодженість дій по деблокуванню поранених, порятунку їх з палаючих чи задимлених приміщень. На наступному етапі жертвами ракетної атаки займалися студенти-медики. Вони сортували поранених, надавали їм першу медичну допомогу, стабілізували «важких» для подальшого транспортування в медичні заклади.

На майданчику, де проводилось відпрацювання, свій павільйон розгорнув Львівський обласний центру контролю та профілактики хвороб, співробітники якого пояснювали присутнім порядок дій після хімічної атаки. Під час роботи симпозіуму відбулася презентація програми «Я доброволець», фахівці-психологи організували просвітницьку акцію з підтримки ментального здоров’я у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що реалізується з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Учасники та організатори симпозіуму «SMART LION 2024» вшанували захисників та захисниць, полеглих на російсько-українській війні, поклавши квіти до меморіалу воїнів на Марсовому полі.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua