[]Буквально з перших днів російського вторгнення в Україні працюють представники незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» — «Médecins Sns Frontières». Медики фокусуються на залученні необхідних працівників для надання медичної допомоги постраждалим від воєнних дій, постачанні медичних матеріалів, необхідних для надання надзвичайної допомоги в Україні, телемедицині, займаються психологічною реабілітацією, а також проводять різноманітні тренінги.

17 березня 2022 р у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбувся практичний тренінг на тему сортування пацієнтів при масовому прибутті уражених, який провели іноземні інструктори з Німеччини та Швейцарії. Захід відбувся з ініціативи Світової федерації Українських лікарських товариств.

Тренінг зібрав велике число охочих долучитися – його відвідали співробітники низки кафедр нашого Університету, керівники медичних служб львівських лікарень, лікарі приймальних відділень екстреної медичної допомоги, сімейні лікарі, медсестри, інтерни, студенти-медики та волонтери. Адже сьогодні, в умовах війни, всі цивільні медичні працівники повинні володіти принципами та навичками військово-польової медицини.

Під час тренінгу іноземні інструктори розповіли про медичне сортування, в основі якого є необхідність надання екстреної медичної допомоги в максимально короткий термін якомога більшій кількості постраждалих, що мають шанс на виживання. При надзвичайній ситуації з великою кількістю постраждалих завжди необхідно прийняти правильне рішення для визначення пріоритетних завдань, оскільки одночасно надати допомогу всім постраждалим практично нереально. Саме тому для підвищення ефективності лікувально-евакуаційних заходів медичному персоналу, що бере участь у ліквідації медико-санітарних наслідків ситуації, необхідно визначити, яким постраждалим для порятунку життя слід надати допомогу негайно і в якому обсязі; яких постраждалих потрібно евакуювати у найближчий лікувально-профілактичний заклад та в яку чергу; яких постраждалих слід евакуювати у спеціалізований центр для подальшої оцінки тяжкості їх стану та лікування в умовах спеціалізованого стаціонару; які постраждалі на даний час потребують лише амбулаторно-поліклінічного обслуговування. 

Допомагав іноземним фахівцям у проведенні тренінгу лікар-анестезіолог 1-го медичного об’єднання м. Львова, інструктор Андрій Фуртак, який співпрацює з організацією «Лікарі без кордонів». Він є випускником нашої lm Mter. 

Медичні працівники незалежно від фаху повинні знати та вміти проводити медичне сортування постраждалих при надзвичайній ситуації, тому що ці знання дозволять зберегти життя значній кількості постраждалих та попередити розвиток можливих ускладнень під час їх подальшого лікування в стаціонарних умовах. 

Довідка. «Лікарі без кордонів»/Médecins Sns Frontières (MSF) – це міжнародна незалежна некомерційна медична гуманітарна організація, яка надає безкоштовну гуманітарну та надзвичайну медичну допомогу населенню, котре постраждало в результаті збройних конфліктів, голоду, епідемій, вимушеної міграції, стихійних лих у більш ніж 70 країнах світу.

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]