[]7 жовтня 2022 року у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбувся науково-практичний міждисциплінарний семінар на тему «Загальні правила та принципи надання першої допомоги при невідкладних станах в умовах військового часу». 

Захід пройшов з ініціативи колективу кафедри нормальної фізіології і КНП ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Активну участь у проведенні семінару взяли колективи кафедр гістології, нормальної анатомії, топографічної анатомії нашого Університету. 

У лекційних аудиторіях кафедр нормальної фізіології та нормальної анатомії ЛНМУ імені Данила Галицького працівники Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги, тренери Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги в режимі BLS Bsic Life Spport провели інструктаж за міжнародною програмою для викладачів та студентів, які проходять навчання в медичному університеті в режимі офлайн. 

Учасники заходу, яких налічувалося більше сотні,  отримали змогу здобути теоретичну інформацію та практичні вміння щодо дій у різних ситуаціях, де є постраждалі, та отримати навички надання першої допомоги за сучасними європейськими стандартами, що є надзвичайно важливим під час війни, яка сьогодні точиться в Україні. Вони змогли оволодіти чи удосконалити алгоритм проведення  базових реанімаційних заходів та підходи до ведення пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги.  

Тренінги проводили співробітники підстанції №1 станції екстреної медичної допомоги Львів КНП ЛОР ЛОЦ ЕМД МК  – старший лікар з медицини невідкладних станів бригади аеромедичної евакуації Володимир Ананєвич, фельдшери з медицини невідкладних станів Віра Кузьмич та Микола Макарчук, лікар-інтерн Марія Любінська.

Усі присутні мали можливість прослухати гібридну лекцію/тренінг, яка включала необхідний об’єм дій з надання домедичної допомоги, зокрема принципи та техніки зупинки критичних кровотеч шляхами створення прямого тиску на рану, використання джгутів різних конструкцій, методики тампонади ран (BCon); порядок дій при виявлені потерпілого, визначення безпеки на місці події, методики забезпечення прохідності дихальних шляхів, визначення наявності дихання; необхідні дії при виявлені потерпілого з ознаками зупинки кровообігу (BLS); основні принципи використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора (ED); необхідні дії при удавленні; методики дій з перегортання, транспортування та забезпечення безпечного положення потерпілого тощо.

За інформацією кафедри нормальної фізіології

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]