[]27 січня виповнилося 113 років від дня народження відомого вченого-епідеміолога, колишнього керівника Львівського інституту епідеміології та мікробіології, доктора медицини Генріха Мосінга. З нагоди пам’ятної дати відбулися заходи з вшанування його пам’яті.
В переддень річниці уродин вченого в Науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулася зустріч зі слухачами католицького університету Третього віку. У заході взяла участь віцеконсул Генерального консульства республіки Польща у Львові Наталія Рудчик. Вона привітала присутніх і подякувала за збереження пам’яті про вченого та священника, знаного як отець Павло, та популяризацію його наукових здобутків.
Директор НДІЕГ ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Борис Кузьмінов представив учасникам заходу презентацію «Історія одного ювілею» про створення вакцини проти епідемічного тифу та відповів на численні запитання.
На завершення зустрічі відбулася демонстрація документально- художнього фільму «Священник Генріх Мосінг… Місія», створеного творчою групою католицького телебачення EWTN Україна (автор сценарію та режисер Володимир Качур).
27 січня 2023 року вшанування пам’яті видатного вченого, Генріха Мосінга відбулося біля родинного надгробку на Личаківському цвинтарі.
Довідка. Генріх Мосінг (повне ім’я Генрик Ернест Іоанн Рікард Мосінг пол. Henryk Ernest Ionn Ricrd Mosing, також Генрік Мосінг, Генріх Станіславович Мосінг, отець Павло; 27 січня 1910, Львів, тоді Австро-Угорщина – 27 листопада 1999, Львів, Україна) – український епідеміолог польського походження, доктор медицини (1937), доктор медичних наук (1956), професор, священник. Відомий науковець свого часу закінчив медичний факультет Львівського університету Яна Казимежа. Ще в студентські роки під керівництвом професора Рудольфа Вайгля працював над винайденням вакцини від висипного тифу. Згодом продовжив наукові розробки свого наставника, налагодивши серійний випуск не лише вакцини, а й засобу для виявлення хворих на цю страшну недугу – діагностикуму. Окрім занять наукою, доктор Мосінг присвятив себе ще й священництву – був знаний як отець Павло. У цей сан його висвятили кардинал Стефан Вишинський, Примас Польщі, в порозумінні з архієпископом митрополитом Каролем Войтилою.
За інформацією завідувачки бібліотеки НДІЕГ ЛНМУ імені Данила Галицького, керівниці Музею Генріха Мосінга Валентини Смольницької
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.
[]