[]27 січня 2024 року виповнилося 114 років від дня народження видатного вченого-епідеміолога, римсько-католицького священника, колишнього керівника Львівського інституту епідеміології та мікробіології, доктора медицини, професора Генріха Мосінга.
Відомий науковець свого часу закінчив медичний факультет Львівського університету Яна Казимира. Становлення його як науковця розпочалося під керівництвом професора Рудольфа Вайґля, який працював над винайденням вакцини від висипного тифу. Започаткувавши, а в подальшому успішно розвинувши епідеміологічний напрям у науковій діяльності, продовжив наукові розробки свого наставника. Налагодив серійний випуск не лише вакцини, а й засобу для виявлення хворих на цю страшну недугу – діагностикуму. Вчений вніс неоціненний вклад у світову мікробіологічну та медичну науку і спричинився до розвитку окремої галузі – рикетсіології. Окрім занять наукою, доктор Мосінг присвятив себе ще й священництву – був знаний як отець Павло. У цей сан його висвятили кардинал Стефан Вишинський, Примас Польщі, в порозумінні з архієпископом митрополитом Каролем Войтилою. Як священник Мосінг здійснював служіння в умовах підпілля, провадив місійну роботу та підпільну римо-католицьку семінарію у Львові, яка стала школою підготовки цілого покоління священників.
Вшанування пам’яті вченого, який зробив значний внесок у розвиток сучасної медицини, вже стало доброю традицією у Науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
З нагоди пам’ятної дати співробітники інституту поклали квіти до родинного надгробку видатного науковця на Личаківському цвинтарі. Серед родичів Генріха Мосінга там похований також засновник та довголітній директор освітнього Закладу для глухонімих, священник-інфулат Кароль Мосінг (1815-1886).
Наразі тривають ремонтно-реставраційні роботи надгробку, які виконають українські та польські фахівці в межах проєкту «Спільна спадщина» за кошти Міністерства культури та національної спадщини Польщі зі збереження історико-культурної спадщини Львова.
За інформацією НДІЕГ ЛНМУ імені Данила Галицьког
Відділ комунікації і промоції
press@medniv.lviv.[]