26 квітня 2025 року увесь світ відзначив 39-ті роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), найбільшої техногенної радіаційної катастрофи.
Напередодні цих роковин, за сприяння оргкомітету студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини №1, студенти-науковці медичного факультету №2 ЛНМУ ім. Данила Галицького разом із доцентом Остапом Яцкевичем відвідали Громадський музей “Чорнобиль – пам’ять Львівщини». Там вони послухали розповідь учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, оглянули експонати музею, проаналізували причини і наслідки Чорнобильської катастрофи, зробили відповідні висновки. Також обговорили можливі радіаційні загрози у майбутньому, враховуючи злочинну поведінку сусідньої країни-терориста.
Як відмітила завідувачка кафедри професорка Мар’яна Абрагамович, серед офіційних чи неофіційних учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є багато медичних працівників, адже вже так склалось, що у випадках катастроф чи війн, медики «йдуть за першими героями», але тривають ці катастрофи чи війни для лікарів найдовше, зокрема до того часу, поки необхідно займатися лікуванням і реабілітацією усіх постраждалих і героїв. Саме такі ситуації, що з приборкуванням «радянського безпечного мирного атому», що у теперішній російсько-українській війні, коли медики надають допомогу пораненим і постраждалим як під обстрілами, так і в високоспеціалізованих медичних центрах.
Пам’ятаємо! Вшановуємо усіх постраждалих від радіаційного лиха. Вдячні учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за врятований світ.
Подяка ЗСУ за можливість вчитись і працювати!
За інформацією кафедри внутрішньої медицини №1
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua