[]В той час, як депутати Верховної Ради дискутують, чи має бути тест з історії України обов’язковим для вступу до закладів вищої освіти цього року, студенти Медичного фахового коледжу ЛНМУ ім. Данила Галицького активно цю історію вивчають.

    Нещодавно першокурсники у супроводі викладача предмету  ,,Захист  України” Ігоря  Кривака відвідали національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Саме така екскурсія обрана не випадково – вже майже рік триває війна та окупація частини нашої країни російськими загарбниками, намагання повернути Україну в часи тоталітарного минулого.

     Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.

    Студенти медичного коледжу мали нагоду оглянути експозицію камеру-одиночку, камеру смертників, кабінет слідчого та унікальну фотолабораторію. Основний акцент в експозиції поставлено на найкривавішу сторінку в історії тюрми — масові розстріли кінця червня 1941 року. В одному із залів демонструються кадри із кінохроніки, де зафіксовано стан тюрми після відходу радянських військ зі Львова в кінці червня 1941 року.

   В іншому залі розміщені фотографії, зроблені на території тюрми в цей період, а також тогочасні українські газети, які широко висвітлювали злочини комуністичного режиму.

  Серед тюремних камер, в яких відтворено умови в’язничного побуту, на окрему увагу заслуговує т. зв. «камера смертників» — в ній в’язні очікували на виконання вироку, яким нерідко був розстріл.

   В кінці експозиції — стела пам’яті закатованих в 1941 році. Правду про страшні події літа 1941 року можна побачити з рідкісних кіно та фотокадрів та почути з вуст колишніх в’язнів. В експозиції представлені нещодавно розсекречені “розстрільні списки”. Дослідники зібрали і розмістили на стелі пам’яті всі відомі на сьогодні прізвища закатованих в 1941 році.

   Майбутні медики переконалися, що історія, яка не вчить, обов`язково повторюється, і кожного разу новими трагедіями. Та цього разу українці мають шанс знищити зло, аби наступним поколінням не довелося створювати нові меморіали жертв окупаційних режимів.

За інформацією Медичного фахового коледжу

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]