В Стоматологічному медичному центрі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького впродовж тижня, з 19 по 22 листопада, проходять чергові навчальні тренінги для молодих хірургів, лікарів-інтернів в межах поглибленого практичного курсу IOLE “(Improving Outcomes of Laparoscopic Surgery by Education). Цей курс орієнтовано на створення офіційної навчальної програми для підтримки розвитку лапароскопічної хірургії в Україні.
Такі навчання проводяться вже регулярно в Україні в межах Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та Благодійним Фондом “Смарт Медікал Ейд Юа”, за підтримки Асоціації Лапароскопічних колоректальних Хірургів Великобританії та Ірландії та Королівського Коледжу Хірургів.
Навчальні курси відбуваються в кілька етапів та зорієнтовані на різні категорії учасників. Один з них розрахований на лікарів-хірургів: на поглиблене відпрацювання навичок лапароскопічної хірургії, надання фахівцям в галузі хірургії можливості розширити перелік своїх компетенцій та перейняти досвід від провідних фахівців світового рівня. До участі у тренінгу було зареєстровано 30 учасників, частина з яких минулоріч вже брала участь у попередніх етапах подібних навчань.
Ще однією категорією учасників навчань стали медичні сестри львівських лікарень, для яких пройшов майстер-клас «Принципи роботи в лапароскопічній малоінвазивній операційній». Оскільки роль середнього медичного персоналу при постійному розвитку технологій в медицині невпинно зростає, то метою навчань було підвищити рівень знань і навичок медичних сестер у роботі з лапароскопічним обладнанням, забезпечити безпечну та якісну роботу в операційній, враховуючи сучасні стандарти малоінвазивної хірургії, а також розвинути здатність взаємодіяти з іншими членами операційної команди. Загалом у навчанні беруть участь 60 медсестер, яких розділили на 3 групи по 20 учасників в кожній. «Мати можливість мати голос під час операції», – так змалювала перспективу праці медсестер після проходження тренінгу одна з його організаторок, засновниця БФ “Благодійна організація Смарт Медікал Ейд Юа” Ірина Рибінкіна.
Традиційно успішність тренінгів була забезпечена особою незмінного тренера – Джанлуки Колуччі -лапароскопічного колоректального хірурга з University Hospital Suxex NHS Foundation Trust, заступника керівника роботизованої хірургії, почесного старшого клінічного лектора Брайтонської та Сусексської медичної школи. Для проведення тренінгів використовувались спеціальні манекени та тренажери від Applied Medical та Tony Miles. Примітно, що цього разу до проведення тренінгів в якості наставників були залучені молоді хірурги, які на попередніх заняттях самі освоювали на цих тренажерах практичні навички лапароскопічної хірургії.
Результати тренінгу та найближчі плани розвитку співпраці в освітньому напрямку обговорили між собою організатори: голова Львівської військової адміністрації Максим Козицький; ректор Львівського національного медичного університету імені Данили Галицького, професор Орест Чемерис та засновниця БФ “Благодійна організація Смарт Медікал Ейд Юа” Ірина Рибінкіна.
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua