З 21 по 23 листопада у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Адиктологія в Україні. Неухильні виклики». Захід був приурочений до 240-ї річниці від часу заснування нашої Alma Mater.

Конференція була спрямована на обговорення питань, пов’язаних із проблемами залежностей, їх терапії та профілактики, стала важливим майданчиком для обміну досвідом, дослідження актуальних проблем і викликів у галузі адиктології, психотерапії та психіатрії в умовах сучасних соціальних і політичних змін.

  Учасники наукового форуму мали змогу дізнатися про новітні підходи до лікування адикцій, обговорити роль психотерапії, соціальної роботи та медико-правових аспектів у вирішенні проблем залежностей в умовах війни та соціально-економічних криз. Особливу увагу було  приділено дослідженню впливу війни на психічне здоров’я населення, особливо серед військових, підлітків та молоді.

Упродовж трьох днів провідні фахівці у галузі адиктології ділилися своїми дослідженнями та практичними напрацюваннями. Учасники конференції розглянули такі ключові теми, як психологічні особливості та проблеми залежностей в умовах війни; підходи до лікування алкогольних, наркотичних, поведінкових залежностей; роль судової психіатрії та правових аспектів у боротьбі з адикціями; адиктологія у роботі з підлітками та молоддю; інноваційні методи лікування залежностей: від транскраніальної магнітної стимуляції до новітніх психотерапевтичних підходів тощо.

  З доповідями виступили такі авторитетні спікери, як співробітники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – завідувач кафедри психіатрії та дитячої психіатрії, психотерапії та клінічної психології ФПДО, професор Олександр Фільц (з доповіддю «Львівська концепція терапії адикцій»), завідувачка кафедри медичного права ФПДО, професор Ірина Сенюта («Загальна характеристика адиктивної поведінки крізь призму судової практики»), професор кафедри українознавства та філософії Ігор Держко («Особисті і соціальні залежності від явищ масової культури»), а також гості з-за кордону Марінус ван Айзендоорн/Marinus van IJzendoorn, Нідерланди («Прихильність і залежність батьків від алкоголю або наркотиків / Attachment and parents’ addiction to alcohol or drugs») та Джон Арден, США («Мій погляд на проблему адикцій») та багато інших.

Важливим елементом конференції стали круглий стіл та планові дискусії, під час яких присутні обговорили перспективи розвитку адиктології в Україні, а також питання профілактики та лікування залежностей серед різних соціальних груп.

У межах конференції відбувся перформанс «Досвід адикції: зануритись і звільнитись», що став унікальним досвідом для учасників, дозволивши глибше поринути в проблему через інтерактивні методи.

 

За інформацією кафедри психіатрії та дитячої психіатрії, психотерапії та клінічної психології ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua