21 листопада у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулася відкрита лекція з теми «Україна – країна гідності і свободи», присвячена Дню Гідності та Свободи і Дню пам’яті жертв Голодоморів. Її провела заступниця декана з виховної роботи факультету іноземних студентів, доцентка кафедри українознавства та філософії Наталія Гірна.
На лекції були присутні відповідальний за виховну роботу Університету, професор Анатолій Магльований, заступник декана з виховної роботи медичного факультету №1, доцент Максим Цитовський, завідувачка кафедри українознавства та філософії, професорка Тетяна Єщенко, науково-педагогічні працівники і студенти.
Доповідачка зосередилася довкола передумов, причин і наслідків Помаранчевої революції та Революції Гідності, наголосивши, що ці акції громадянської непокори стали наймасовішими у новітній історії не лише України, але й цілої Європи. Вони засвідчили високу свідомість і патріотизм українського народу, зрілість громадянського суспільства, відданість демократичним ідеалам, готовність їх захищати ціною власного життя. Власне тому, що український народ продемонстрував перед цілим світом своє прагнення розвиватися у колі цивілізованих країн, росія розв’язала війну проти нашої держави, спочатку окупувавши АР Крим і частину Луганської і Донецької областей, а у 2022 році розпочала повномасштабне вторгнення.
Значну увагу Наталія Гірна присвятила вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 рр. – Геноциду українського народу. Вона зазначила, що цей страшний злочин комуністичної москви також був спрямований на позбавлення мільйонів українців гідності і свободи, мав на меті перетворити нас на безмовних рабів, зламати нашу духовність. Точну кількість померлих від штучного голоду 1932-1933 рр. встановити важко, проте більшість дослідників сходяться на цифрі від 7 до 10 млн. половина померлих – діти. Геноцид 1932-1933 рр. не лише забрав життя мільйонів українців, він знищив традиційний уклад українського села, спотворив відносини між людьми, призвів до моральних трансформацій, спричинив колективну травму, яку відчували три покоління українців.
Підводячи підсумки, доцентка Наталія Гірна наголосила, що український народ боровся і бореться за право на Гідність і Свободу, за Незалежність – ці фундаментальні цінності, яких нас прагне позбавити московія. Героїзм Збройних Сил України, волонтерський рух, консолідація українського суспільства викликають захоплення цілого світу. І наша боротьба буде пререможною.
Відповідальний за виховну роботу у нашій Alma Mater, професор Анатолій Магльований відзначив, що активними учасниками Помаранчевої революції та Революції Гідності були студенти нашого Університету, адже молодь завжди йде в авангарді суспільних перетворень. Завідувачка кафедри українознавства та філософії професорка Тетяна Єщенко наголосила на важливості збереження пам’яті про доленосні події української історії.
На завершення присутні висловили ширу вдячність Збройним Силам України за можливість жити, працювати та навчатися.
За інформацією кафедри українознавства та філософії
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua