[]Війна, що триває в країні вже два роки, зробила всіх нас в той чи інший спосіб її учасниками. Кожен, хто не воює, прагне допомогти та зробити свій внесок у перемогу, волонтери прагнуть підтримати воїнів на полі бою всім необхідним. Університетська спільнота з перших днів війни активно долучилася до різноманітних волонтерських місій, знайшлося чимало викладачів, які гуртують навколо себе студентів для реалізації проєктів, які мають на меті допомогти нашим захисникам.

Вже від початку цього навчального року на кафедрі фармакогнозії і ботаніки ЛНМУ ім. Данила Галицького студенти під керівництвом наставника – асистента кафедри Романа Лисюка приєдналися до волонтерської ініціативи. Активісти разом із однодумцями працювали над фасуванням гелю алое вера, виготовленням соків алое та каланхое – рослинних ранозагоювальних засобів, які прекрасно діють при обмороженнях й опіках. 

З приходом зими волонтери поставили перед собою завдання – забезпечити у холодну пору року наших воїнів грілками, щоб вони могли швидко зігріти руки чи інші частини тіла. При кілька годинному перебуванні на морозі це інколи питання виживання бійця.  В торгових мережах є  значний асортимент одноразових грілок, що непридатні для повторного використання, тому їх не завжди доцільно і рентабельно закуповувати та надсилати на фронт. 

Вивчивши відео-інструкції, студенти вирішили самостійно виготовляти багаторазові хімічні грілки, які можуть працювати до 100 разів. Для цього спершу довелося відкрити збір та активно залучати донатерів, відтак вдалося швидко знайти та замовити необхідні компоненти і упакування.

Зараз у групі однодумців налічується 15 осіб з числа студентів 2-5 курсів нашого Університету. Команда збільшується кожного тижня, студенти виготовляють понад 100 грілок на день, хоча раніше вдавалося лише по 30-40 штук. 

Ці багаторазові грілки вже припали до вподоби нашим захисникам, котрі використовують їх здебільшого для зігрівання тіла, рук, ніг. Ними також інколи користуються і при розігріванні інфузійних розчинів чи спальників. 

У кожну відправлену партію грілок наші волонтери вкладають роздруковані інструкції з використання. Процес активації грілки нескладний при реакції з повітрям рідина кристалізується та починає гріти. Для повторного застосування грілки її слід прокип’ятити, що супроводжується переходом кристалів речовини у рідину.

Студенти-волонтери активно промотують проєкт в Інстаграмі, де подають, окрім даних про особливості виготовлення грілок та використання, і фотозвіти про виконану роботу.

Понад 1500 грілок вони вже відправили безпосередньо у військові частини й інші збройні формування через волонтерів, з якими вже тривало співпрацюють і які доставляють їх до лінії бойових дій. Лише у цьому місяці волонтерські відправлення отримали у Костянтинівці, Дружківці, Покровському, Великому Бурлуку, Дніпрі, Вільнянську, Запоріжжі, Овручі, Києві.

Допомагають у виготовленні грілок для потреб наших воїнів активні волонтери – студенти нашого Університету Наталія Депа, Марта Цан, Уляна Жидовська, Ірина Сліпецька, Вікторія Хомик, Христина Малашняк, Катя Ложечник, Марта Войтко, Діана Капітан, Тетяна Острувка, Сергій Чемеринський, Оля Лисюк, Софія Наконечна.

Можливо, хтось скаже, що грілка не може врятувати життя, але студенти нашої lm Mter вважають, що вона подарує тепло та комфорт нашим мужнім захисникам. 

Реквізити благодійної Банки «Монобанк» («На грілки для військових») < href="https//send.monobnk./jr/b1VSWrFDw">https//send.monobnk./jr/b1VSWrFDw

Картковий рахунок 5375 4112 1290 1131

За інформацією студентки 5 курсу фармацевтичного факультету Анастасії Пельц

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]