[]У Вроцлавському медичному університеті імені Сілезьких П`ястів відбулося урочисте вшанування професора Богуслава Бобранського – відомого хіміка, засновника фармацевтичного факультету NW, творця першого оригінального лікарського препарату у повоєнній Польщі. Але до переїзду до Вроцлава, професор Бобранський довгий час працював у Львові, в Університеті Яна Казимира на фармацевтичному факультеті, а згодом у 1932–46 роках  був завідувачем кафедри фармацевтичної хімії тоді вже Львівського медичного інституту. 

Урочистості були організовані фармацевтичним факультетом Вроцлавського медичного університету спільно з місцевим відділенням Товариства фармацевтів та зібрали людей, які свого часу особисто знали відомого науковця, що помер у 1991 році. На заході була присутня й донька Богуслава Бобранського – Аліція Бобранська – Куж. 

Спеціальним гостем зібрання був завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького професор Роман Лесик. Він, зокрема, розповів про львівський період діяльності вченого, представивши невідомі раніше архівні матеріали, наприклад трудовий договір в Університеті Яна Казимира чи рукописні нотатки, написані українською мовою. 

Професор Бобранський провів великі дослідження органічних сполук, особливо психотропних препаратів,  зсинтезував барбітуратну сполуку проксібарбал. Після позитивних клінічних випробувань він був використаний в польській медицині під торговою назвою препарату Іпронал, який здійснив революцію на фармацевтичному ринку. За його підручником «Органічна хімія» навчалося багато поколінь польських фармацевтів.

Відкриття  6 листопада цього року на фармацевтичному факультеті Вроцлавського медичного університету пам’ятної дошки  – не єдиний знак пам’яті, пов’язаний з професором Бобранським. Медаллю його імені нагороджують видатних випускників цього факультету. З ініціативи керівництва фармацевтичного факультету MW у 2018 році вулицю, що проходить поруч з ним названо іменем Богуслава Бобранського.

За інформацією кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]