[]15 вересня став першим днем навчання для майже 700 першокурсників ЛНМУ ім. Данила Галицького. Отож, можна підбивати перші підсумки та робити висновки з цьогорічної вступної кампанії. Перш за все, як зауважує відповідальний секретар приймальної комісії Університету д.б.н., доцент Роман Фафула, слід відзначити, що зацікавленість до медичних спеціальностей та бажання стати лікарем чи фармацевтом не стали меншими. Побоювання, що коронавірусна пандемія та очевидна матеріалізація загроз, з якими на щодень доводиться мати справу медикам, відлякають охочих опанувати лікарську професію не справдилися. Натомість, після спілкування із багатьма вступниками приходиш до висновку, що зросла вмотивованість та усвідомленість при виборі майбутнього фаху. Кількість заяв до ЛНМУ ім.. Данила Галицького залишилася традиційно високою – 3855 заяв від 3101 абітурієнтів на 500 бюджетних місць. Це другий показник в Україні серед медичних закладів вищої освіти. Навчатися медицині у Львові прагнуть вступники практично з усіх куточків України (серед зарахованих – не лише випускники шкіл Львівщини, а й практично усіх областей України, навіть таких віддалених, як Одеська, Миколаївська, Херсонська, Донецька, Дніпропетровська, Чернігівська, Сумська та ін. області). Впродовж кількох останніх років надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення здійснюється за так званим адресним розміщенням бюджетних місць, за яким бюджетні місця отримує не заклад освіти, а вступник. За результатами цьогорічного вступної кампанії ЛНМУ – один з небагатьох медичних ЗВО, якому надано рекомендації до зарахування у повному обсязі, т.з. максимальні обсяги державного замовлення. Так відбулося тому, що вступники з високими балами поставили пріоритет № 1 на заявках до конкурсних пропозицій нашого університету. Ще одна тенденція простежується і в якісному складі вступників. Традиційно до Львівського медуніверситету подають заяви випускники із найвищими балами ЗНО – 200. Цьогоріч таких було 16 вступників. Серед зарахованих на навчання за спеціальністю медицина 7 вступників мали 200 балів з двох конкурсних предметів (4 з них є випускниками Львівського фізико-математичного ліцею). А відтак це загалом впливає на формування прохідного балу на місця держзамовлення, який залишається одним із найвищих серед ЗВО в Україні. Так, мінімальний конкурсний бал рекомендованих до зарахування за державним замовленням був
222 Медицина – 169,422
221 Стоматологія – 197,268
228 Педіатрія – 164,730
226 Фармація, промислова фармація (денна форма) – 188,08
Загалом на місця державного замовлення у ЛНМУ ім. Данила Галицького було зараховано 445 осіб, із них за спеціальностями
медицина – 400 осіб;
педіатрія – 26 осіб;
стоматологія – 9 осіб;
фармація, промислова фармація (денна форма навчання) – 10 осіб.
Таким чином, за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, ЛНМУ посів друге місце серед медичних закладів вищої освіти України за кількістю зарахованих на навчання за державним замовленням у 2020 році.
Зросла також кількість вступників, зарахованих на навчання за контрактом.
На місця за кошти фізичних(юридичних) осіб зараховано 243 особи, із них за спеціальностями
медицина – 14 осіб;
стоматологія – 82 особи;
фармація, промислова фармація
– денна форма навчання – 121 особа;
– заочна форма навчання – 26 осіб.
Перед початком цьогорічної вступної кампанії жваве обговорення викликало рішення Верховної Ради про спрощений порядок вступу до ЗВО випускників із тимчасово окупованих територій. Були побоювання, що багато бюджетних місць займуть пільговики зі Сходу чи Криму. У підсумку через освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” до ЛНМУ ім. Данила Галицького був зарахований за результатами ЗНО в межах квоти-2 один вступник з Криму за спеціальністю Стоматологія.
За інформацією Приймальної комісії
Відділ комунікації і промоції
< href="miltopress@medniv.lviv.">press@medniv.lviv.>[]