З 9 по 23 вересня тривало стажування співробітників Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького в Інституті біоетики імені Найсвангера університету Лойоли (Чикаго, США). Його пройшли доцентка кафедри медичної біології, паразитології та генетики Соломія Парижак, доцентка кафедри гістології, цитології та ембріології Тетяна Думич та асистент кафедри онкології і радіології ФПДО Маркіян Фецич. 

Стажування відбулося у межах навчання на магістерській програмі з біоетики та політики у сфері охорони здоров’я в Loyola University Chicago спільно зі Школою біоетики Українського Католицького Університету за грантової підтримки Міжнародного Центру Фогарті Національного Інституту Здоров’я США. Реалізацію плану стажування організувала професор Емілі Андерсон (Інститут біоетики імені Найсвангера, Чиказька школа медицини імені Стрітча Університету Лойоли). 

Під час стажування співробітники нашої Alma Mater прослухали лекції провідних біоетиків університету Лойоли. Крім того, вони разом із студентами медичної школи взяли участь у воркшопах «Медична освіта», «Надання медичної та психологічної допомоги біженцям», «Війна як криза громадського здоров’я» та відвідали симуляційний центр медичної школи імені Стрітча університету Лойоли, де навчаються майбутні лікарі та медсестри. 

Українські стажери ознайомилися з роботою науково-дослідних лабораторій медичної школи імені Стрітча. Соломія Парижак та Тетяна Думич отримали доступ до віртуального банку цитологічних та гістологічних препаратів університету Лойола, який надалі буде використано для покращення навчального процесу студентів нашого Університету. 

Разом із викладачами Інституту біоетики імені Найсвангера наші колеги обговорили основні біоетичні проблем сьогодення та можливі шляхи їх вирішення, провели особисті зустрічі з наставниками для написання наукових публікацій та подальших індивідуальних наукових проєктів. 

Під час стажування викладачі нашого Університету мали честь представити Україну та наш Університет на 26-тій щорічній конференції Американського товариства біоетики та гуманітарних наук (American Society for bioethics and Humanities), що відбулась у Сент-Луїсі. Під час події Маркіян Фецич брав участь у сесіях, присвячених питанням клінічної етики, зокрема етиці в онкології та хірургії. Соломія Парижак та Тетяна Думич відвідали секції, присвячені етиці наукових та клінічних досліджень. Отримані знання та здобутий досвід викладачі планують використати для розвитку біоетичної науки в Україні.

За інформацією доцентки кафедри медичної біології, паразитології та генетики Соломії Парижак

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua