[]Впродовж трьох днів – з 13 по 15 грудня – у львівському Банк Готелі проходила головна підсумкова подія року для медичної спільноти – ювілейний  Міжнародний медичний форум «Медицина України та світу основи, реалії та стратегічні перспективи», присвячений  150-річчю Наукового Товариства ім. Шевченка  та  125-річчю Лікарської комісії НТШ. Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького виступив співорганізатором цього масштабного заходу.

«В цих стінах зустрілися розум і прагматизм. Кажуть, якщо людина відчуває біль, то вона живе. Якщо хтось відчуває ще біль інших, то він є людиною», – зазначив у вітальному слові  єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир.

Учасники форуму, серед яких було чимало дійсних членів Наукового Товариства ім. Шевченка, слушно відмічали символізм заходу. Адже НТШ, 150-річчя якого відзначається цьогоріч, було фактично першою засадничою інституцією українства, формувало еліту нації, в час, коли робилися лише перші спроби державотворення. Цю функцію воно продовжує реалізувати донині. Це відзначав у своєму виступі на урочистому відкритті Роман Кушнір – голова Наукового товариства імені Шевченка в Україні. 

Виконувач обов’язків ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького, доктор медичних наук Орест Чемерис зауважив, що багато років тому українські науковці змогли зорганізуватися у спільноту навіть за відсутності своєї держави. Це свідчить про надзвичайно високий потенціал української нації, її прагнення до наукового розвитку та взаємодії.   

До участі у форумі в якості спікерів зголосилося багато провідних науковців, практикуючих лікарів не лише з України, а й з-за кордону. До прикладу, Василь Лазоришинець (Київ, Україна) – академік НАМУ України, доктор медичних наук, професор, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова – не лише виступив із доповіддю з проблем кардіохірургії в умовах війни, а й модерував пленарне засідання «Сучасні технології в хірургії». Приїхала до Львова й доктор медичних наук, професор Української військово медичної академії Ольга Богомолець. На форумі вона мала дві доповіді та майстер-клас. 

Слід зауважити, що організатори зробили особливий акцент на обговоренні медичних кейсів, пов`язаних із війною- травмами, вогнепальними пораненнями, реконструктивною хірургією, проблемах відновного лікування та ПТСР. 

Інноваційні технології в діагностиці та лікуванні, останні досягнення в трансплантології, актуальні питання судинної хірургії, сучасні методики надання допомоги в терапевтичній практиці, кардіології, неврології – ці теми були у фокусі впродовж трьох днів медичного форуму.

Крім суто медичної проблематики, значну увагу доповідачі приділили історичним аспектам становлення медицини Галичини, її видатним постатям, діяльності Лікарської комісії НТШ. 

Загалом до участі у заходах форуму зголосилося понад 300 спікерів та більше 1000 слухачів – практично всі пленарні засідання, симпозіуми, майстер-класи, круглі столи транслювалися онлайн, усі охочі могли приєднатися до перегляду після реєстрації.

Підбиваючи підсумки ювілейного Міжнародного медичного форуму голова його оргкомітету, очільниця Лікарської комісії НТШ, завідувачка кафедри імунології та алергології, професорка Валентина Чоп`як щиро подякувала усім спікерам та слухачам за прагнення постійно розвиватися, поширювати новаторство в медичній науці та практиці, а відтак підтримувати та продовжувати півтора вікові традиції НТШ – фактично першої Академії Наук в Україні

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]